Pomiń nagłówek
 

Kopiowanie na koperty

W tym rozdziale opisano sposób kopiowania na koperty o standardowych i niestandardowych rozmiarach. Umieść oryginał na szybie ekspozycyjnej i umieść kopertę na wieloarkuszowej tacy ręcznej (Taca A) lub w szerokiej kasecie dużej pojemności (LCT).

Określ grubość papieru zgodnie z gramaturą kopert, na których jest wykonywany nadruk. Aby uzyskać informacje szczegółowe dotyczące stosunku między gramaturą papieru a jego grubością oraz rozmiarami kopert, których można użyć, patrz Zalecane rozmiary i typy papieru.

Aby uzyskać opis sposobu posługiwania się kopertami, ich ładowania oraz dopuszczalnych rodzajów kopert, patrz Koperty.

Ważne

  • Funkcja Dupleks nie może być użyta do kopert. Jeśli określono funkcję Drukowanie dwustronne, anuluj ustawienie.

Aby kopiować na koperty o niestandardowym rozmiarze należy określić wymiary koperty. Określ długość koperty poziomo i pionowo.

Ilustracja ekranu panela operacyjnego

Ilustracja kopert

Ilustracja orientacji poziomej: Poziomo

Ilustracja orientacji pionowej: Pionowo

W wymiarze poziomym należy uwzględnić całkowicie otwarte skrzydełka.