Als deze functie geselecteerd wordt, maakt het apparaat gaten langs de lange kant van het papier en bindt de vellen in met een ringband. Ring Binding is geschikt voor A4- of briefpapierformaat (81/2 × 11).Deze functie is uitsluitend beschikbaar op apparaten van type 2, 3, 4 en 5.
![]()
Voor meer informatie over de optionele eenheden die voor deze functie zijn vereist, zie Apparaatbeheer.
De papiertypen die kunnen worden gebruikt voor Ring Binding zijn:
Normaal, Gerecycled, Wit, Briefpapier, Geel, Groen, Blauw, Paars, Ivoor, Oranje, Roze, Rood, Grijs, Transparant, Tabblad, Gecoat (glans), Gecoat (mat)

De instellingen voor Ring Binding opgeven
Als het PCL 6-printerstuurprogramma wordt gebruikt, kan Ring Binding worden opgegeven in het menu Afwerking op het tabblad Uitgebreide Instelling. Voor meer informatie over afdrukmethoden, zie de Help-functie van het printerstuurprogramma.
![]()
Als u vellen inbindt met ringbanden, geef dan het aantal vellen aan dat moet worden ingebonden tussen 2 en 100. Als er maar één vel is, worden er gaten in gemaakt, maar wordt het niet ingebonden.
Als u ringbanden voor 50 vellen gebruikt, kunt u maximaal 50 vellen normaal papier in één boekje inbinden. Als u ringbanden voor 100 vellen gebruikt, kunt u maximaal 100 vellen normaal papier in één boekje inbinden. Het aantal vellen dat kan worden ingebonden met ringbanden is afhankelijk van het gewicht van het papier.
Als u 4 of minder vellen inbindt met ringbanden, gebruik dan een ringband voor 50 vellen en niet een voor 100 vellen.
Sorteren wordt automatisch ingeschakeld als Ring Binding is opgegeven.