Logga in på Web Image Monitor i administratörsläge.
Klicka på [Konfiguration] i menyområdet och klicka sedan på [Information via e-post på begäran] i området [Enhetsinställningar].
En dialogruta visas där du kan välja meddelandeinställningar.
Gör följande inställningar:
Kolumnen Ämne för meddelande: Skriv in en textsträng som ska läggas till i ämnesraden i svarsmeddelanden.
Alternativ i kolumnen Meddelande: Du kan ställa in denna beroende på vad du behöver, till exempel var maskinen finns, servicekontaktinformation.
Alternativ i kolumnen Restriktioner för åtkomst av information: Ange om åtkomsten ska begränsas baserat på en angiven informationskategori.
Alternativ i kolumnen Mottagbar(a) inställningar för e-postadress/domännamn: Ange en e-postadress eller ett domännamn som ska användas för att begära information via e-post och för att ta emot svarsmeddelanden.
Klicka på [OK].
Klicka på [Utloggning].
Stäng Web Image Monitor.
![]()
För mer information om Web Image Monitor, se "Använda Web Image Monitor".
Om du vill ha information om inställningarna kan du se hjälpen till Web Image Monitor.