![]() ![]() | ![]() | ||
![]()
Hvis skriveren ikke fungerer som den skal etter at du har prøvd følgende løsninger, må du ta kontakt med din salgs- eller servicerepresentant. Spør butikken der skriveren ble kjøpt om informasjon om hvor du kan finne salgs- eller servicerepresentanter.
Merkelige lyder høres.
Hvis den merkelige lyden kommer fra et sted du har byttet rekvisita, eller hvor du nylig har installert ekstrautstyr, må du kontrollere om rekvisitaen eller ekstrautstyret er korrekt installert. Hvis den merkelige lyden fortsatt er tilstede må du ta kontakt med din salgs- eller servicerepresentant.
Du får ikke e-post når det kommer en varselmelding, og etter at en varsling er tatt hånd om.
Kontroller at [Auto. epostvarsling] er aktivert på kontrollpanelets [System]-meny. Se også i programvareveiledningen.
Gå inn på skriveren gjennom nettleseren. Logg deg på som administrator på Web Image Monitor, og bekreft følgende innstillinger i [Auto E-mail Notification]:
Enhetens e-postadresse
Grupper som skal varsles
Velg gruppe/enhet som skal varsles
Vil du ha mer informasjon om innstillingene, se Hjelp for Web Image Monitor.
Gå inn på skriveren gjennom nettleseren. Logg deg på som administrator på Web Image Monitor, og bekreft innstillingene til SMTP-serveren i [E-post]. Se hjelpefunksjonen i Web Image Monitor hvis du vil ha mer informasjon.
Når strømmen slås av før e-posten sendes, vil ikke e-posten bli mottatt.
Kontroller e-postadressen som er angitt for destinasjonen. Ta en titt på skriverens driftshistorikk ved hjelp av Web Image Monitor systemets logger under [Nettverk]. Hvis e-posten ble sendt ut, men ikke mottatt, er det mulig at destinasjonen var feil. Du må også kontrollere informasjonen som gjelder e-poster fra e-postserveren.
Innstillingen for [Automatisk e-postvarsling] på systemmenyen ble endret fra [Av] til [På], men e-posten kommer ikke frem.
Når du har endret innstillingen, må du slå strømmen til skriveren av og på igjen.
Du fikk e-post med melding om feil, men ingen e-post om at feilen ble repaprert ble mottatt.
Kontroller at e-posten er klar til sending ved hjelp av Web Image Monitors [Auto e-postvarsling] når feilen ble fikset. Du må klikke på [Rediger] under [Detaljerte innstillinger for hver enhet] på [Auto e-postvarsling], og sett [Varsle når feil:] til [Hendelser og ordnet] på skjermen.
Vil du ha mer informasjon om innstillingene, se Hjelp for Web Image Monitor.
Varselhåndtering er angitt til å sende e-post, men det sendes ingen e-post om at problemet er løst.
Hvis strømmen til hovedenheten slås av etter at en alarm inntreffer, og alarmen blir ordnet mens strømmen er av, vil det ikke bli sendt ut noen e-post om at problemet er løst.
Varselforekomst og varselhåndtering er angitt til å sende e-post, men du får e-post om at problemet er løst uten å få e-post om at problemet er oppstått.
E-post med alarm om feil sendes ikke hvis problemet er løst før sending. Men en e-post om at problemet er løst blir sendt.
Varselsnivået ble endret, og e-postene stoppet.
Hvis en e-post med en feilmelding sendes før tidsinnstillingen til feilmeldingen er endret, vil det ikke bli sendt ut en ny varlsingsmelding for den feilen med den nye tidsinnstillingen.
Når det ikke er tatt med datoinformasjon i den sendte e-postmeldingen, er det en svikt ved e-postserveren.
Foreta innstillingen for å hente tidsinformasjon fra SNTP-serveren. Se i hjelpefilen for Web Image Monitor for de korrekte innstillingene.