Du kan bruke Distributed Scan Management-systemet (DSM) i Windows Server 2008 R2/2012/2012 R2/2016 til å administrere destinasjonene og skanneinnstillingene for hver enkelt bruker i en gruppe og til å bruke informasjonen under distribusjon av skannede data.
Du kan også bruke dette systemet til å sentralt administrere informasjon om personer som bruker nettverket og maskinens skannerfunksjonene. Både leverte filer og brukerinformasjon kan kontrolleres.

Du må sette opp og konfigurere en Windows-server for å bruke distribuert styringssystem for skanning. Dette systemet er støttet av Windows Server 2008 R2 eller senere.
![]()
Hvis du vil ha mer informasjon om hvordan du leverer filer med systemet for distribuert skanning, kan du se Scan.