Endre papirformat i magasin 1, 2 og bredt høyvolumsmagasin

Papirformatet endres på samme måte i alle papirmagasin.

Viktig

  • Kontroller at papirets kanter er justert til venstre side.

  • Pass på følgende når du bruker bannerarkmagasinet på bredt høyvolumsmagasin:

    • Plasser en lang endesperre mellom papirformatindikatorene under bunnplaten. Hvis du plasserer endesperren på bunnplaten, kan endesperren kollidere med den øvre delen av papirmagasinet og falle inn i maskinen. Kontakt din salgsrepresentant hvis endesperren faller inn i maskinen.

    • Plasser de to korte endesperrene til høyre og venstre for papirformatindikatorene på bunnplaten.

    • Hvis du ikke bruker endesperrene, skyver du dem ned og plasserer dem til siden i papirmagasinet. Hvis du plasserer endesperrene i en annen posisjon, kan de falle inn i maskinen, eller de kan komme i veien når du legger i papir.

    • Ikke plasser endesperren under bunnplaten. Når bunnplaten senkes, kan den bli skjev og brekke.

1Kontroller at papiret i papirmagasinet ikke brukes, og trekk magasinet forsiktig ut til det stopper.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

2Fjern papiret som ligger i magasinet.

3Løs ut endesperren.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

4Trykk på utløserknappen på sidesperren mens du skyver sidesperren utover.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

5Legg i papiret ved å jevnstille papiret med venstre side av papirmagasinet.

Plasser papiret med utskriftsiden opp.

Legg i en stabel papir, omtrent 5-10 mm (0,2-0,4 tommer) høy.

Pass på at papiret blir støttet av støtteplatene på begge sider.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

Når du legger i papir som er 204 mm (8,04 tommer) eller kortere, fjerner du støtteplatene fra bunnen av papirmagasinet.

Nummerert illustrasjon av bredt høyvolumsmagasin

  1. Støtteplater

Bruk papirformatindikatorene på bunnen av papirmagasinet til å justere sidesperrene slik at de danner et rom som er litt bredere enn papirformatet. Legg i papir slik at begge sidene er på hjelpesidesperrene.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

6Ta tak i sidesperrene med fingrene, og juster sperrene i henhold til papirformatet.

Still papiret rett mot den indre sidesperren.

Kontroller at målestokktallene på toppen av begge sidesperrene er omtrent de samme.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

7Legg i flere ark om nødvendig.

Ikke stable papir over grensemerket.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

8Sett endesperren tett inntil papirbunken, og lås endesperren igjen.

Pass på at det ikke er noen mellomrom mellom papiret og endekanten.

Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

9Dytt papirmagasinet forsiktig inn til du hører et klikk.

Merk

  • Etter at du har skjøvet inn papirmagasinet, forsikrer du deg om at papirformatet er korrekt endret på [Topp]-skjermen. For å vise [Topp]-skjermen, viser du [Startskjerm] og trykker på Illustrasjon av betjeningspanel-ikonet i øverste høyre hjørne av skjermen.

  • Du kan legge konvolutter i magasin 1, 2 og det brede høyvolumsmagasinet. Når konvolutter legges i, kontroller at de plasseres i riktig retning. Se Konvolutter for mer informasjon.

  • Ikke skyv inn papirpressen på den øvre delen av sidesperren. Hvis den skyves inn, bruk hånden til å sette den tilbake til utgangsposisjonen.

  • Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet
    1. Papirpresse

  • Når du skal legge i papir som er 420,0 mm (16,54 tommer) eller bredere i bannerarkmagasinet på høyvolumsmagasinet, gjør du det slik:

    • Trykk på hevebryteren for å flytte bunnplaten ned til lyset slukkes, og deretter åpner du dekselet og legger i papir.

    • Hold papiret på langs, og legg i litt etter litt.

    • Hvis du legger i tynt eller bestrøket papir, legg det i litt etter litt. Trykk papiret ned når du legger det i slik at ikke papiret som er lagt i bunnen blir forskjøvet.

    • Hvis du legger i tykt papir, legg det i litt etter litt og juster sidesperrene med den horisontale siden på papiret.

    • Kontroller at papiret er plassert korrekt mot baksiden av papirmagasinet og merket som indikerer papirformatene for magasinet.

    • Når du legger i papir som er 420,0–559,9 mm (16,54–22,00 tommer) bredt, bruker du to korte endesperrer.

      Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

      1. Sidesperreforlenger

      2. Sidesperre

      3. Korte endesperrer

    • Når du legger i papir som er 560,0-700,0 mm (22,00–27,55 tommer) bredt, bruk en lang endesperre.

      Illustrasjon av det brede høyvolumsmagasinet

      1. Sidesperreforlenger

      2. Sidesperre

      3. Lang endesperre

    • Når du legger i papir, legg i papiret og plasser hjelpesidesperren. Rett inn hjelpesidesperren mot den siden av papiret som er høyere enn sidesperreforlengeren.

    • Juster sidesperrene i henhold til de gjeldende instruksjoner som du finner på etiketten som er festet til magasinet.