A jelen fejezet a dokumentumok tárolásának eljárását írja le a Dokumentum szerveren.
![]()
A megfelelő jelszóval megnyitott dokumentum a dokumentummal végzett művelet befejeződése után is kiválasztva marad, és más felhasználók számára is hozzáférhető. Az elvégzett művelet után feltétlenül nyomja meg az [Alaphelyzet] gombot a dokumentum kiválasztásának törléséhez.
A Dokumentum szerver egységen tárolt dokumentumokhoz elmentett felhasználónév a dokumentum létrehozóját, illetve a dokumentum típusát azonosítja. A felhasználónév nem alkalmas a bizalmas dokumentumok védelmének biztosítására.
Ha használja a szkennert, győződjön meg róla, hogy minden más művelet befejeződött.
Fájlnév
A beolvasott dokumentumokat a készülék automatikusan a következő nevekkel látja el: “COPY0001”, “COPY0002” stb. A fájlnév módosítható.
Felhasználói név
A dokumentumokat elmentő felhasználó vagy felhasználócsoport azonosításához eltárolhat egy felhasználónevet. A név kijelöléséhez válassza ki a címtárban eltárolt felhasználónevet, vagy írja be közvetlen módon. A biztonsági beállításoktól függően elképzelhető, hogy a [Felhaszn. név] opció helyett a [Hozzáférési jog] jelenik meg.
A címjegyzék részletes ismertetését lásd: "Registering Addresses and Users", Device Management.
Jelszó
A jogosulatlan nyomtatás megakadályozása érdekében beállíthat egy jelszót az elmentett dokumentumokhoz. A védett dokumentumokat csak a jelszó megadása után lehet megnyitni. Ha jelszó van beállítva a dokumentumokhoz, a lakat ikon jelenik meg a fájlnév bal oldalán.
Nyomja meg a képernyő alján, középen lévő [Kezdőlap] (
) gombot.
Nyomja meg a [Dok. szerver] ikont.
Nyomja meg a [Szkenn. képernyőre] gombot.
Nyomja meg a [Célmappa tároláshoz] gombot.
Adja meg, melyik mappában szeretné tárolni a dokumentumot, és nyomja meg az [OK] gombot.
Nyomja meg a [Felhasználói név] gombot.
Adjon meg egy felhasználónevet, majd nyomja meg az [OK] gombot.
Azok a nevek jelennek meg, amelyeket korábban tároltak a címjegyzékben. Ha olyan nevet szeretne meghatározni, amely nem látható a képernyőn, nyomja meg a [Kézi bevitel] gombot, és írja be a felhasználónevet.
Nyomja meg a [Fájlnév] gombot.
Adjon meg egy fájlnevet, majd nyomja meg az [OK] gombot.
Nyomja meg a [Jelszó] gombot.
Adja meg a jelszót a számgombok segítségével, majd nyomja meg az [OK] gombot.
A jelszó 4-8 számjegyet tartalmazhat.
A megerősítéshez írja be ismét a jelszót, majd nyomja meg az [OK] gombot.
Helyezze a készülékbe az eredeti dokumentumot.
Adja meg az eredeti beolvasásának feltételeit.
Nyomja meg a [Start] gombot.
A készülék beolvassa az eredetit. A dokumentumot a gép a Dokumentum szerver egységre menti.
Beolvasás után megjelenik a mappák listája. Ha a lista nem látható, nyomja meg a [Szkennelés kész] gombot.
![]()
A Dokumentum szerver képernyőn megjelenő gombokról szóló részletes tájékoztatást lásd: A [Dok. szerver] képernyő használata.
Ha nyolc adagolótálca van telepítve, nyomja meg az [Egyéb beáll.] gombot, majd adjon meg a dokumentum tárolásához egy mappát és a jelszót.
Ha le szeretné állítani a beolvasást, nyomja meg a [Stop] gombot. A szüneteltetett szkennelési munka újraindításához nyomja meg a [Folytatás] gombot a megerősítést kérő képernyőn. Az elmentett képek törléséhez és a munka megszakításához nyomja meg a [Szkenn. törlése] gombot. Az automatikus lapadagolóban (ADF) lévő eredetit kiadja a készülék. Nyomja meg a [Munkalista] gombot a [Munkalista] képernyő megjelenítéséhez. A részletek ismertetését lásd: Előkészítés.
Kihagyhatja a felhasználónév, a fájlnév, a jelszó és a dokumentumot tároló mappa megadását. A fájlnevet automatikusan létrehozza a rendszer, a dokumentumot pedig a megosztott mappában tárolja el, ha nem ad meg egy mappát a tároláshoz.
A fájlnév legfeljebb 20 karaktert tartalmazhat. A listában azonban csak 16 karakter jelenik meg a fájlnévben. A fenti határértékek túllépése esetén a lista legfeljebb 15 karakterben jeleníti meg a fájlnevet.
Egy mappa megadásának részletes ismertetését lásd: "Arranging Stored Documents Using Folders", Basic Operations című kézikönyv.
Ha az automatikus behúzó nem tudja automatikusan felismerni az eredeti méretét, a beolvasás a legközelebbi elérhető méretre történik.
A gyári alapértelmezett beállításoknak megfelelően a Dokumentum szerver egységen tárolt adatokat a készülék három nap (72 óra) eltelte után törli. A [Fájl aut. törlése a dokumentum szerverben] beállításban a Felhasználói eszközök alatt megadhatja, hogy a tárolt fájlokat mennyi idő múlva törölje a rendszer automatikusan. A részletek ismertetését lásd: "Administrator Tools", Device Management.
Ha nem szeretné, hogy a tárolt dokumentumokat automatikusan törölje a készülék, válassza a [Ki] opciót a [Fájl aut. törlése a dokumentum szerverben] beállításnál. Ha később kiválasztja a [Be] opciót, az elmentett adatokat automatikusan törölni fogja a készülék. A részletek ismertetését lásd: "Administrator Tools", Device Management.
A dokumentumok védelméről a hozzáférés korlátozásával gondoskodhat. További részletekért lásd: "Specifying Access Permission for Stored Documents", Basic Operations.
Egy szöveg megadásának részletes ismertetését lásd: "Entering Text (When Using the Standard Applications)", Preparation.