Omia paperiasetuksia voidaan tallentaa enintään 1000.
Tarkista paperin tuotenimi, koko ja tyyppi ennen sen tallentamista.
Tarkista, että paperin koko ja tyyppi ovat yhteensopivia käytettävän paperikasetin kanssa. Kasetin yhteensopivuus riippuu paperin koosta ja tyypistä. Lisätietoja käytettävien papereiden ko'oista ja tyypeistä, katso Suositeltavat paperikoot ja -tyypit.
![]()
Kun tallennettujen omien paperiasetusten enimmäismäärä täyttyy, uusia papereita ei voi tallentaa. Poista luettelosta tarpeettomat omat paperiasetukset ja yritä uudelleen. Lisätietoja, katso Oman paperiasetuksen poistaminen.
Tulostinajurin [Paperityyppi]-asetuksissa näytetään 100 paperityyppiä PostScript 3 -tulostinohjaimella ja 200 paperityyppiä PCL-tulostinohjaimella. Valitaksesi oman paperityypin, joka ei näy luettelossa, aseta [Paperityyppi] kohtaan [Automaattinen]. Tämä asettaa paperityypiksi paperikasettiin asetetun.