Dit apparaat heeft de volgende functies om energie te besparen.
Uitmodus fuseereenheid
Als u het apparaat niet gebruikt wordt voor een bepaalde periode na een bewerking, maakt het apparaat een klikkend geluid en gaat het in de Uitmodus fuseereenheid.
Wanneer het apparaat in de Uitmodus fuseereenheid staat, is het scherm ingeschakeld, maar de verwarming van de fuseereenheid staat uit om energie te besparen. In deze modus kunt u de apparaatinstellingen wijzigen op het bedieningspaneel. Het apparaat moet echter wel deze stand verlaten om af te drukken.
U kunt de tijdsduur tot het apparaat overschakelt naar de stand Uitmodus fuseereenheid wijzigen bij [Uitmodus fus.eenh. (energiepaarstand) Aan/Uit]. Voor meer informatie, zie Apparaatbeheer.
Als u de Fuseereenheid uit-modus wilt afsluiten, begin dan met het afdrukken van taken.
De tijd om uit de Uitmodus fuseereenheid te gaan en afdrukken te hervatten is even lang als de tijd die is vereist voor opwarmen. Voor meer informatie over de opwarmtijd, zie Specificaties.
Energiespaarstand
Als u het apparaat na een handeling gedurende een bepaalde periode niet gebruikt, wordt het scherm uitgeschakeld en schakelt het apparaat over naar modus Laag stroomverbruik. Het apparaat verbruikt minder stroom in de modus Laag stroomverbruik.
U kunt de tijdsduur totdat het apparaat overschakelt naar de modus Laag stroomverbruik wijzigen onder [Timer laag stroomverbruik]. Voor meer informatie, zie Apparaatbeheer.
U kunt de apparaatinstellingen voor het activeren van de modus Laag stroomverbruik wijzigen door op de [Energiespaarstand]-knop te drukken. Voor meer informatie, zie Apparaatbeheer.
Voer een van de volgende handelingen uit om de modus Laag stroomverbruik te verlaten:
Druk op de toets [Status controleren]
Slaapstand
Als het apparaat gedurende een bepaalde tijd niet wordt gebruikt of als de toets [Energiespaarstand] ingedrukt wordt, schakelt het over naar de slaapstand om het elektriciteitsverbruik nog verder te verlagen. Voor meer informatie, zie Apparaatbeheer.
Wanneer het apparaat in de slaapstand staat, kunt u alleen de [Energiespaarstand]-knop en de [Status controleren]-knop gebruiken. Het apparaat kan taken afkomstig van computers afdrukken.
U kunt de tijdsduur tot het apparaat overschakelt naar de slaapstand wijzigen bij [Timer slaapstand]. Voor meer informatie, zie Apparaatbeheer.
Om de slaapstand af te sluiten, voert u een van de volgende handelingen uit:
Druk op de toets [Energiespaarstand]
Druk op de toets [Status controleren]
![]()
Wanneer het apparaat in de energiespaarstand staat, is de toets [Energiespaarstand] verlicht. In de slaapstand knippert de toets [Energiespaarstand] langzaam. Bij de 'Uitmodus fuseereenheid' brandt de toets [Energiespaarstand] niet.
De energiespaarstandfuncties zullen niet werken in de volgende gevallen:
Tijdens de vastgestelde opwarmperiode
Wanneer bewerkingen worden geannuleerd tijdens het afdrukken
Bij het weergeven van een waarschuwing (het apparaat gaat in de Uitmodus fuseereenheid tenzij het paneel open is)
Bij vastgelopen papier (het apparaat gaat in de Uitmodus fuseereenheid, behalve wanneer het paneel open is)
Wanneer het indicatielampje Inkomende gegevens (Data In) brandt of knippert
Het apparaat gaat niet in de modus Laag stroomverbruik of de Slaapstand in de volgende gevallen:
Tijdens communicatie met externe apparatuur
Wanneer de harde schijf bezig is met het uitvoeren van een bewerking
Wanneer er een onderhoudsbericht wordt weergegeven
Wanneer het bericht “Toner bijvullen” verschijnt
Wanneer toner wordt bijgevuld
Wanneer een van de volgende schermen wordt weergegeven:
Apparaateigenschappen
Teller
Informatie
Adresboekmanagement
Papierinstellingen lade
Wanneer het dialoogvenster voor beheer op afstand wordt weergegeven.
Wanneer er gegevens worden verwerkt
Wanneer het indicatielampje Inkomende gegevens (Data In) brandt of knippert
Wanneer de testafdruk, de beveiligde afdruk of het opgeslagen afdrukscherm weergegeven wordt
Wanneer het scherm verschijnt van een document dat opgeslagen was onder de printerfunctie (het apparaat schakelt in dat geval over naar de energiespaarstand)
Wanneer de interne koelventilator draait
Wanneer u toegang tot het apparaat wilt krijgen met Web Image Monitor