Hopp over overskrift
 

Lagre data

Denne delen beskriver hvordan du lagrer dokumenter på dokumentserveren.

Viktig

  • Et dokument som er åpnet med riktig passord, fortsetter å være valgt selv etter at prosesser er fullført, og andre brukere kan få tilgang til det. Etter operasjonen, må du trykke på [Nullstill]-tasten for å avbryte valget av dokumentet.

  • Brukernavnet som er registrert på et lagret dokument på dokumentserveren, brukes til å identifisere dokumentets opphavsperson og type. Det beskytter ikke konfidensielle dokumenter fra andre.

  • Når du skanner med skanneren, pass på at alle andre funksjoner er avsluttet.

Filnavn

Et filnavn som «COPY0001» og «COPY0002» blir automatisk tilordnet de skannede dokumentene. Du kan endre filnavnet.

Brukernavn

Du kan registrere et brukernavn for å identifisere brukeren eller brukergruppen som lagret dokumentene. Du tildeler det ved å velge et brukernavn som er registrert i adresseboken, eller legge inn et nytt navn direkte. Avhengig av sikkerhetsinnstillingene, kan [Tilgangsrettigheter] vises istedenfor [Brukernavn].

Hvis du vil ha mer informasjon om adresseboken, se Connecting the Machine/ System Settings.

Passord

Du unngår uautorisert utskrift ved å angi et passord for alle lagrede dokumenter. Et beskyttet dokument er bare tilgjengelig dersom et passord er angitt. Hvis et passord er angitt for dokumentene, vises et lås-ikon til venstre for filnavnet.

1Vis startskjermen for dokumentserver.

  • Ved bruk av standard kontrollpanel

    1. Trykk på [Hjem]-tasten på betjeningspanelet.

      Illustrasjon av betjeningspanelet

    2. Trykk på [Dokumentserver]-ikonet på skjermen.

      Hvis [Dokumentserver]-ikonet ikke vises, trykker du på Illustrasjon av betjeningspanel-ikonet i øvre høyre hjørne av skjermen for å bytte til menyskjermen.

  • Ved bruk av smart-kontrollpanelet

    1. Trykk på [Startskjerm] (Illustrasjon av betjeningspanel) nederst på midten av skjermen.

    2. Trykk på [dokumentserver]-ikonet på [startskjermen].

2Trykk [Til skanneskjerm].

3Trykk på [Målmappe til å lagre].

4Spesifisere en mappe der du vil lagre dokumentet, og trykk deretter på [OK].

5Trykk på [Brukernavn].

6Angi et brukernavn, og trykk [OK].

Brukernavnene som vises er navn som har blitt registrert i adresseboken. Hvis du vil angi et navn som ikke vises på skjermen, trykker du på [Angi manuelt] og angir et brukernavn.

7Trykk på [Filnavn].

8Angi et filnavn, og trykk deretter på [OK].

9Trykk på [Passord].

10Angi passordet med talltastene, og trykk deretter [OK].

Passordet kan bestå av fire til åtte sifre.

11For å dobbeltsjekke, angi passordet på nytt og trykk så [OK].

12Plasser originalen.

13Angi skanneinnstillinger for originalene.

14Trykk på [Start]-tasten.

Originalen skannes. Dokumentet blir lagret hos Dokumentserver.

Etter skanning vil en liste over mapper vises. Dersom listen ikke vises, trykk på [Fullfør skanning].