Pomiń nagłówek
 

Konfiguracja autoryzacji administratora

Autoryzacja administratora wymaga podania nazwy i hasła logowania w celu zweryfikowania tożsamości administratorów próbujących określić ustawienia urządzenia lub uzyskać do niego dostęp z sieci. Przy rejestracji administratora nie można używać nazwy użytkownika, która została już zarejestrowana w książce adresowej. Administratorzy są zarządzani inaczej niż użytkownicy zarejestrowani w książce adresowej. W przypadku administratorów nie jest przeprowadzana autoryzacja Windows i autoryzacja LDAP, zatem administrator posiada możliwość zalogowania nawet wtedy, gdy serwer nie jest dostępny ze względu na problem z siecią. Każdy administrator jest identyfikowany przez nazwę użytkownika. Jedna osoba może pełnić funkcję kilku administratorów, jeśli do jednej nazwy logowania użytkownika zostało przypisanych kilka uprawnień administratora. Aby uzyskać instrukcje dotyczące rejestrowania administratora, patrz Rejestracja i zmiana administratorów.

Dla każdego administratora można określić nazwę i hasło logowania oraz hasło szyfrowania. Hasło kodowania używane jest do kodowania danych przesyłanych protokołem SNMPv3. Jest ono również stosowane przez aplikacje, takie jak Device Manager NX, korzystające z protokołu SNMPv3. Administratorzy mogą jedynie zarządzać ustawieniami urządzenia i kontrolować dostęp użytkowników, co oznacza, że nie mają możliwości korzystania z innych funkcji, takich jak drukowanie. Aby móc korzystać z tych funkcji, administrator musi zostać zarejestrowany jako użytkownik w książce adresowej, a następnie przejść proces autoryzacji. Określ autoryzację administratora, a następnie autoryzację użytkownika. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące określania autoryzacji, patrz Konfiguracja autoryzacji użytkownika.

Role każdego administratora

Ilustracja autoryzacji administratora (z numerowanymi odnośnikami)

  1. Administrator użytkowników

    Zarządza informacjami osobowymi w książce adresowej.

    Administrator użytkowników może rejestrować/usuwać użytkowników zapisanych w książce adresowej lub zmieniać informacje osobowe użytkowników.

    Użytkownicy zarejestrowani w książce adresowej mogą również zmieniać i usuwać swoje własne dane.

    Jeśli użytkownik zapomni hasła, administrator użytkowników może je usunąć i utworzyć nowe, umożliwiając temu użytkownikowi ponowny dostęp do urządzenia.

  2. Administrator urządzenia

    Zarządza w głównej mierze ustawieniami domyślnymi urządzenia. Drukarka może zostać ustawiona w taki sposób, że ustawienie domyślne dla każdej funkcji, będzie mogło zostać określone wyłącznie przez administratora urządzenia. Takie ustawienie urządzenia chroni przed zmianą ustawień przez niepowołane osoby, a także zapewnia użytkownikom możliwość bezpiecznego korzystania z urządzenia.

  3. Administrator sieci

    Zarządza ustawieniami sieciowymi. Drukarka może zostać ustawiona w taki sposób, że ustawienia sieciowe, takie jak adres IP oraz ustawienia wysyłania i otrzymywania poczty e-mail, będą mogły być określane wyłącznie przez administratora sieci.

    Włączenie tego ustawienia pozwala uniknąć zmian ustawień i wyłączenia drukarki przez osoby niepowołane, zapewniając urządzeniu prawidłową pracę w sieci.

  4. Administrator plików

    Zarządza uprawnieniami dostępu do zapisanych plików. Można określać i usuwać hasła dla zablokowanych plików wydruku i innych plików. Wprowadzenie tych ustawień pozwala zapobiec wyciekowi i fałszowaniu danych w wyniku ich przeglądania i wykorzystywania przez nieupoważnionych użytkowników.

Uwaga

  • Autoryzacja administratora może zostać określona poprzez program Web Image Monitor. Szczegółowe informacje można znaleźć w dziale Pomocy programu Web Image Monitor.

  • Można określić autoryzację kodu użytkownika bez określania autoryzacji administratora.