Spring overskrift over
 

Grundlæggende procedure

For at kopiere originaler skal disse placeres på glaspladen eller i ADF'en.

Når du lægger originaler på glaspladen, skal du starte med den første side, der skal kopieres. Når du lægger originaler i ADF'en, skal de placeres, så den første side ligge øverst.

Der findes flere oplysninger om at lægge originalen på glaspladen i vejledningen "Paper Specifications and Adding Paper".

Der findes flere oplysninger om at lægge originalen i ADF'en i vejledningen "Paper Specifications and Adding Paper".

For at kopiere på andet end almindeligt papir skal papirtypen angives i Brugerfunktioner i henhold til gramvægten på det anvendte papir. For yderligere oplysninger, se vejledningen "Connecting the Machine/ System Settings".

illustration af skærmbilledet på betjeningspaneletNår kopi-applikationen bruges.

Illustration af display på betjeningspanelet

Om brug af applikationsskærmen, se Kopi-skærm.

Illustration af displayet på betjeningspaneletNår kopimaskine (klassisk)-applikationen bruges

For yderligere oplysninger om brug af den klassiske kopifunktion, se Grundlæggende procedure (klassisk).