Fejléc átugrása
 

A Windows-hitelesítés megadása

A nyomtató beállítása előtt győződjön meg arról, hogy az adminisztrátori hitelesítés megfelelően van-e beállítva az "Adminisztrátori hitelesítés kezelése" alatt.

SP C340DN

1Lépjen be a készülék adminisztrátoraként a Web Image Monitorból.

2Mutasson az [Eszközkezelés] pontra, majd kattintson a [Konfiguráció]ra.

3Kattintson a [Felhasználói hitelesítés kezelése] elemre az "Eszközbeállítások" részen.

4Válassza a [Windows hitelesítése] elemet a "Felhasználói hitelesítés kezelése" listában.

5Válassza ki a "Nyomtatási munka hitelesítése" szintjét.

A nyomtatási munka hitelesítésével kapcsolatos részletekért lásd: Nyomtatási munka hitelesítése.

Ha a [Teljes] vagy az [Egyszerű (összes)] lehetőséget választja, ugorjon a 7. lépésre.

Ha az [Egyszerű (korlátozás)] lehetőséget választja, ugorjon a 6. lépésre.

6Adja meg azt a tartományt, amelyben az [Egyszerű (korlátozás)] értéket alkalmazni szeretné a "Nyomtatási munka hitelesítése" beállításhoz.

Megadhatja, hogy a beállítás mely IP-címtartományt érintse. Megadhatja azt is, hogy a beállítást a párhuzamos és az USB-interfészeken is alkalmazni kívánja.

7Amennyiben a Kerberos-hitelesítést kívánja alkalmazni, a “Kerberos hitelesítés” területen kattintson a [Be] elemre.

Ha NTLM-hitelesítést akar használni, akkor kattintson a [ Ki] elemre, és ugorjon a 9. lépésre.

8A Kerberos-hitelesítés tartományát a “Tartománynév” területen adhatja meg.

A Kerberos-hitelesítéshez előzetesen tartományt kell definiálni. A tartománynevet nagybetűkkel kell regisztrálni. A tartományok regisztrálásáról a Web Image Monitor súgójában olvashat.

Maximum öt tartomány regisztrálható és jelölhető ki.

9Adja meg a hitelesíteni kívánt tartományvezérlő nevét a “Domain név” mezőben.

Ha tartománynévként teljes tartománynevet ad meg, írja be a karakterlánc végére a ". " karaktert.

A környezettől függően a "Csoportbeállítások a Windows hitelesítéséhez" mező üres területén megadhatja a csoport nevét is, majd megadhatja az elérhető nyomtatófunkciókat.

10Kattintson az [On] elemre az "SSL" beállításnál.

Amennyiben a hitelesítéshez nem SSL-alapú titkosítást használ, kattintson a [Ki] elemre.

Ha nem regisztrált globális csoportot, folytassa a 13. lépéssel.

Ha regisztrált globális csoportot, ugorjon a 11. lépésre.

Ha globális csoportok vannak regisztrálva a Windows szerver alatt, a funkciók használata korlátozható az egyes globális csoportok esetében.

A globális csoportokat előre kell létrehozni a Windows szerveren, és az egyes csoportokban regisztrálni kell a hitelesítendő felhasználókat.

A globális csoport tagjai számára rendelkezésre álló funkciókat is regisztrálnia kell.

A Windows-szerveren regisztrált globális csoportok neveinek beírásával hozza létre a nyomtatón a globális csoportokat. (A csoportneveknél a kis- és nagybetűket meg kell különböztetni.) Ezután határozza meg minden csoport számára a rendelkezésre álló funkciókat.

Ha nincsenek megadva globális csoportok, a felhasználók az "*Alapértelmezett csoport" beállításnál meghatározott funkciókat használhatják.

Ha meg vannak adva a globális csoportok, akkor a globális csoportokba nem regisztrált felhasználók az "*Alapértelmezett csoport" beállításnál meghatározott elérhető funkciókat használhatják. Az alapértelmezett beállítás szerint az "*Alapértelmezett csoport" tagjai számára minden funkció elérhető.

A felhasználói igényeknek megfelelően határozza meg a rendelkezésre álló funkciók korlátozásait.

11A "Csoportbeállítások a Windows hitelesítéséhez" beállítás üres területén adja meg a csoport nevét.

12Az "Elérhető funkciók" pontban válassza ki, hogy a nyomtató mely funkcióit szeretné engedélyezni.

A kiválasztott funkciók attól kezdve Windows-hitelesítés alá tartoznak.

A felhasználók csak a kiválasztott funkciókat használhatják.

Az egyének és csoportok számára elérhető funkciók beállításáról további részletekért lásd: Elérhető funkciók korlátozása.

13Kattintson az [OK]-ra.

14Jelentkezzen ki.

SP C342DN

1A készülék kezelőpaneljén jelentkezzen be készülékadminisztrátorként.

2Nyissa meg a Windows-hitelesítés konfigurálásához szükséges képernyőt.

[Rendszerbeáll.] [Admin. eszköz.] [Felhasználói hitelesítés kezelése] [Windows hitelesítése] [OK]

3Nyissa meg a hitelesítési információk konfigurálásához szükséges képernyőt.

[Felhasználói hitelesítés kezelése] [Hitelesítési információ] a [Windows hitelesítése] mellett

4Válasszon hitelesítési módszert.

Kerberos-hitelesítés

[Kerberos hitelesítés] [Be] [Tartománynév] Válassza ki a Kerberos-hitelesítés tartományát. [OK] [OK]

A Kerberos-hitelesítéshez előzetesen tartományt kell definiálni.

A tartománynevet nagybetűkkel kell regisztrálni. További részleteket a Felhasználói kézikönyvben talál.

Legfeljebb 5 tartomány regisztrálható.

NTLM-hitelesítés

[Kerberos hitelesítés] [Ki] [Domain név] Adja meg a hitelesíteni kívánt tartományvezérlőt. [OK] [OK]

5Adja meg a nyomtatási munka hitelesítésének szintjét.

[Nyomtatási munka hitelesítése] Válassza ki a nyomtatási munka hitelesítési szintjét. [OK]

Ha az [Egyszerű (korlátozás)] lehetőséget választja, adja meg, hogy az [Egyszerű (korlátozás)] beállítás a "Nyomtatási munka hitelesítése" lehetőséget milyen körben érintse. Megadhatja azt az IPv4 címtartományt, amelyre ez a beállítás érvényes, valamint hogy a párhuzamos és az USB interfészeken is alkalmazza-e a készülék ezt a beállítást.

[Egyszerű (korlátozás)] [Korl. tartom. módosítása] Adja meg, hogy az [Egyszerű (korlátozás)] beállítást a "Nyomtatási munka hitelesítése" lehetőséget illetően milyen körben kívánja alkalmazni. [OK] [Kilépés] [OK]

A nyomtatási munka hitelesítésének szintjeivel kapcsolatos részletekért lásd: Nyomtatási munka hitelesítése.

6Ha SSL-titkosítást kíván alkalmazni, válassza a [Biztonsági kapcs.haszn.(SSL)] lehetőséget.

[Biztonsági kapcs.haszn.(SSL)] [Be] [OK]

7Ha regisztrált globális csoportot, konfigurálja annak beállításait.

[Csoport tárolása/módosítása] [* Nem regisztrált ] [Csoportnév] Adja meg a csoport nevét. [OK]

Ha globális csoportok vannak regisztrálva a Windows szerver alatt, a funkciók használata korlátozható az egyes globális csoportok esetében.

A globális csoportokat előre kell létrehozni a Windows szerveren, és az egyes csoportokban regisztrálni kell a hitelesítendő felhasználókat. A globális csoport tagjai számára rendelkezésre álló funkciókat is regisztrálnia kell. A Windows szerveren regisztrált globális csoportok neveinek beírásával hozza létre a nyomtatón a globális csoportokat. (A csoportneveknél a kis- és nagybetűket meg kell különböztetni.) Majd határozza meg minden csoport számára a rendelkezésre álló funkciókat.

Ha nincsenek megadva globális csoportok, a felhasználók az *Alapértelmezett csoport tételnél meghatározott rendelkezésre álló funkciókat használhatják. Ha meg vannak adva a globális csoportok, akkor a globális csoportokba nem regisztrált felhasználók az [*Alapértelmezett csoport] beállításnál meghatározott elérhető funkciókat használhatják. Az alapértelmezett beállítás szerint minden funkció hozzáférhető az *Alapértelmezett csoport tagjai számára. A felhasználói igényeknek megfelelően határozza meg a rendelkezésre álló funkciók korlátozásait.

8Válassza ki az engedélyezni kívánt funkciókat.

[Elérhető nyomt. funkc.] Válassza ki az engedélyezni kívánt funkciókat. [OK] [OK] [Kilépés]

A kiválasztott funkciók attól kezdve Windows-hitelesítés alá tartoznak.

A felhasználók csak a kiválasztott funkciókat használhatják.

Az egyének és csoportok számára elérhető funkciók beállításáról további részletekért lásd: Elérhető funkciók korlátozása.

9Jelentkezzen ki.

Megjegyzés

  • Ez a Web Image Monitor program segítségével is megadható. A részletekért lásd a következő eljárást: SP C340DN.