Kun tulostimessa säilytettävien työ-, käyttö- tai ekoraporttien enimmäismäärä ylittyy ja uusia raportteja luodaan, vanhat raportit korvataan uusilla. Ellei raportteja ladata säännöllisin väliajoin, vanhojen raporttien tallentaminen tiedostoihin ei välttämättä onnistu.
Kun käytät Web Image Monitoria raporttien hallinnoimiseen, lataa raportit aikavälillä, joka sopii taulukossa oleviin ehtoihin.
Tulostimeen tallennettavien raporttien enimmäismäärä
Raporttityypit |
Kiintolevy asennettu |
Kiintolevyä ei asennettu |
|---|---|---|
Työraportit |
4 000 |
500 |
Käyttöraportit |
12 000 |
500 |
Ekoraportit |
4 000 |
500 |
Päivittäin luotujen raporttien arvioitu määrä
Raporttityypit |
Päivittäin luotujen raporttien määrä |
|---|---|
Työraportit |
100 |
Käyttöraportit |
300 Määrä perustuu 100 toimintoon, kuten alustuksiin ja verkkokäyttötoimintoihin, sekä 200 työkirjaukseen (kaksi kirjausta työtä kohti: yksi sisäänkirjautuminen ja yksi uloskirjautuminen). |
Ekoraportit |
100 |
Näillä asetuksilla tulostin voi säilyttää raportit 40 päivää ilman että niitä korvataan uusilla. Varmuuden vuoksi suosittelemme kuitenkin lataamaan raportit kun puolet tästä ajasta (eli 20 päivää) on kulunut.
Ladattujen raporttitiedostojen asianmukainen hallinta on laitteen pääkäyttäjän vastuulla.
![]()
Jos raporttikeräyksen [Kerätään]/[Ei kerätä] -asetuksia muutetaan, raportit on poistettava eränä.
Kun raportit on ladattu, poista raportit eränä.
Raportit voidaan eräpoistaa käyttöpaneelilta tai Web Image Monitorilla.
Älä tee raportteihin kirjautuvia toimintoja latauksen aikana, koska ladattavana olevat raportit eivät päivity.