Hopp over overskrift
 

Begrense bruk av destinasjonslisten

Bruken av destinasjonslisten kan begrenses separat under skannerfunksjonen.

Begrens bruk av destinasjoner (faks), Begrens bruk av destinasjoner (skanner)

Du kan hindre sending av faks og skannede dokumenter til andre adresser enn de som er registrert i adresseboken. Ved å aktivere denne funksjonen kan du hindre brukere å legge inn faksnummer, e-postadresse eller mappedestinasjoner til partene manuelt.

Begrens tilføyning av brukerdestinasjoner (faks), Begrens tilføyning av brukerdestinasjoner (skanner)

Ved bruk av [Prg. Dest. ] kan du hindre at adresser som er angitt manuelt for å sende fakser eller skanne dokumenter, blir registrert i adresseboken. I tillegg sikrer denne instillingen at bare brukeradministratoren kan registrere nye brukere i adresseboken og endre passord og annen informasjon for eksisterende registrerte brukere. Selv om du angir disse funksjonene til [På], kan brukeren som er registrert som en destinasjon, endre passordet sitt. Bare brukeradministratoren kan endre andre elementer enn passordet.

1Logg på som brukeradministrator fra kontrollpanelet.

2Trykk på [Systeminnst.].

3Trykk på [Administratorverktøy].

4Trykk [Pil nedNeste].

5Trykk på [Utvidet sikkerhet].

Illustrasjon av kontrollpanelet

6Trykk [Pil nedNeste].

7Angi "Begrens bruken av destinasjoner" eller "Begrens Legge til brukerdestinasjoner" til [På].

Spesifiser disse innstillingene for både faks- og skannerfunksjoner.

Illustrasjon av kontrollpanelet

Hvis du angir "Begrens bruk av destinasjoner (faks)" til [På] vil "Begrens tilføyning av brukerdestinasjoner (faks)" ikke vises. På samme måte vil, hvis du angir "Begrens bruk av destinasjoner (skanner)" til [På], "Begrens tilføyning av brukerdestinasjoner (skanner)" ikke vises.

8Trykk på [OK].

9Trykk [Logg ut].

En bekreftelsesmelding vises. Hvis du trykker [OK], logges du ut automatisk.