Gyldighetsperioden til et sertifikat som brukes med S/MIME verifiseres når du sender e-post.
Du kan endre tidspunktet for når gyldighetsperioden skal kontrolleres.
Funksjonsmodus |
Beskrivelse |
|---|---|
Sikkerhetsprioritet |
Gyldighetsperioden verifiseres på følgende tidspunkter: Brukersertifikat (a) Når adressen velges (b) Når det trykkes på [Start] Enhetssertifikat (c) Når den første adressen velges (d) Når det trykkes på [Start] |
Ytelsesprioritet |
(b) og (c) utelates. Det kan lengre tid å verifisere gyldighetsperioden hvis adressen er valgt eller det trykkes på [Start]. Hvis du vil forkorte tiden, kan du velge "Ytelsesprioritet". |
Logg inn som nettverksadministrator fra Web Image Monitor.
Pek på [Enhetsadministrasjon] og klikk på [Konfigurasjon].
Klikk på [S/MIME] under "Sikkerhet".
I "Funksjonsmodus", velg [Sikkerhetsprioritet] eller [Ytelsesprioritet].
Klikk på [OK].
Logg ut.
![]()
Hvis et sertifikat var gyldig ved sending, men har utløpt før e-posten blir hentet fra e-postserveren til klientdatamaskinen, kan det hende at e-posten ikke kan hentes.
Hvis det oppstår en feil utenfor gyldighetsperioden for sertifikatet når en S/MIME-e-post sendes automatisk ved bruk av minne-sending, eller på et bestemt tidspunkt, vil feilen bli rapportert med en e-post i ren tekst til avsenderens e-postadresse eller administrator. Informasjon om feilen kan sees i jobbloggen. Når du bruker S/MIME, må du passe på å aktivere funksjonen for innsamling av jobblogger. For informasjon om visning av loggene, se Administrere loggfiler.