Urządzenie nie może być obsługiwane podczas szyfrowania danych.
Rozpoczętego procesu szyfrowania nie można zatrzymać. Upewnij się, że zasilanie główne urządzenia nie jest wyłączone podczas trwania procesu szyfrowania. Jeśli zasilanie główne urządzenia jest wyłączone podczas trwania procesu szyfrowania, dysk twardy może zostać uszkodzony i wszystkie dane bedą bezużyteczne.
Klucz szyfrowania jest wymagany w celu przywrócenia danych w przypadku awarii urządzenia. Klucz szyfrowania powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu w razie konieczności przywrócenia kopii zapasowych danych.
Szyfrowanie zostanie rozpoczęte po wykonaniu procedury jego włączenia przy użyciu panelu operacyjnego i ponownym uruchomieniu urządzenia przez wyłączenie i włączenie głównego przełącznika zasilania. Jeśli wybrano zarówno funkcję wymazywania przez nadpisanie, jak i szyfrowania, szyfrowanie rozpocznie się po nadpisaniu danych zapisanych na dysku twardym i po ponownym uruchomieniu urządzenia przez wyłączenie i włączenie głównego przełącznika zasilania.
W przypadku równoczesnego korzytania z funkcji wymazywania przez nadpisanie i szyfrowania na twardym dysku oraz wyboru trzykrotnego zastosowania funkcji nadpisania w polu „Numery losowe” proces może potrwać nawet 11 godzin. Ponowne szyfrowanie z już zaszyfrowanego stanu trwa tak samo długo.
Użycie funkcji „Wyczyść wszyst.pamięci” powoduje również usunięcie ustawień ochrony urządzenia, przez co administrowanie urządzeniem ani użytkownikami nie będzie możliwe. Nie wolno dopuścić, aby użytkownicy zapisywali w urządzeniu jakiekolwiek dane po wykonaniu operacji "Wyczyść wszyst.pamięci".
Ponowne uruchamianie potrwa krócej, jeśli nie ma danych do przeniesienia na dysk twardy oraz jeśli szyfrowanie jest ustawione na opcję [Formatuj wszyst. dane], nawet jeśli wszystkie dane na dysku twardym są sformatowane. Przed przeprowadzeniem szyfrowania zaleca się utworzenie kopii zapasowej ważnych danych, takich jak książka adresowa i wszystkie dane zapisane na Serwerze dokumentów.
Jeżeli proces aktualizacji klucza szyfrowania nie został zakończony, wydrukowany klucz szyfrowania nie będzie ważny.
Zaloguj się jako administrator urządzenia, korzystając z panela operacyjnego.
Naciśnij przycisk [Ustawienia systemu].
Naciśnij przycisk [Narzędzia administr.].
Naciśnij trzykrotnie przycisk [Następny].
Naciśnij przycisk [Ustawienia szyfrowania danych maszyny].
Naciśnij przycisk [Szyfruj].
Wybierz dane, które mają być przeniesione na dysk twardy i które nie będą usunięte.
Aby przenieść wszystkie dane na dysk twardy, wybierz opcję [Wszystkie dane]. Jeśli chcesz przenieść tylko dane ustawień urządzenia, wybierz opcję [Tylko dane z pliku syst.]. Aby usunąć wszystkie dane, wybierz opcję [Formatuj wszyst. dane].
Wybierz metodę wykonywania kopii zapasowej.
Jeśli została wybrana opcja [Zapisz na kar.SD], włóż kartę SD do gniazda obsługującego karty pamięci, znajdującego się z boku panelu operacyjnego i naciśnij przycisk [OK], aby utworzyć kopię zapasową klucza szyfrowania danych urządzenia.
Szczegółowe informacje na temat wkładania karty SD, patrz Wprowadzenie.
Jeżeli wybrana została opcja [Drukuj na pap.], naciśnij przycisk [Start] i wydrukuj klucz szyfrowania danych urządzenia.
Naciśnij przycisk [OK].
Naciśnij przycisk [Wyjście].
Naciśnij przycisk [Wyjście].
Wyloguj się.
Wyłącz główny wyłącznik zasilania urządzenia, a następnie włącz go ponownie.
Urządzenie rozpocznie konwertować dane w pamięci po włączeniu urządzenia. Czekaj, dopóki nie pojawi się komunikat “Zakończyła się konwersja pamięci. Wyłącz główny przełącznik zasilania. ” i ponownie wyłącz główne przełączniki zasilania.
Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wyłączania głównego zasilania, patrz Wprowadzenie.