Å samle loggene som er lagret i denne maskinen, gjør at du kan spore detaljerte tilgangsdata for maskinen, brukeridentiteter, bruk av maskinens ulike funksjoner og feilhistorikk.
Loggene kan jevnlig slettes for å frigjøre plass på harddisken, og de kan krypteres for å hindre informasjonslekkasje.
Loggene kan vises med Web Image Monitor eller med loggsamlingsserveren. Samlede logger kan konverteres til CVS-filer og lastes ned på én gang. De kan ikke leses direkte fra harddisken.
Loggtyper
3 typer logger lagres i denne maskinen: jobblogg, tilgangslogg og miljøvennlig-logg.
Jobblogg
Lagrer informasjon om brukerfilrelaterte operasjoner som kopiering, utskrift og lagring i dokumentserveren, og kontrollpaneloperasjoner slik som sending og mottak av faks, sending av skannerfiler og utskriftsrapporter (konfigureringslisten, for eksempel).
Tilgangslogg
Lagrer informasjon om innloggings- og utloggingsaktiviteter, lagrede filoperasjoner slik som oppretting, redigering og sletting, kundeteknikeroperasjoner slik som formatering av harddisken, systemoperasjoner slik som visning av loggoverføringsresultater og sikkerhetsoperasjoner slik som spesifisering av krypteringsinnstillinger, oppdagelse av uautorisert tilgang, låsing av brukere og fastvareautentisering.
Miljøvennlig logg
Lagrer informasjon om hovedstrøm PÅ, AV, overganger i strømstatus, driftstid eller tidsintervall mellom jobber, papirforbruk per time, strømforbruk.
![]()
Hvis du vil vite mer om loggsamlingsserveren, se i brukerveiledningen for denne.
Når du bruker loggsamlingsserveren må du konfigurere innstillingene for loggoverføring på loggsamlingsserveren.