Hopp over overskrift
 

Opprette et enhetssertifikat (utstedt av en sertifikatmyndighet)

Opprett sertifikatet med Web Image Monitor. Se hjelpefilen til Web Image Monitor hvis du vil ha mer informasjon om elementene som vises og elementene som kan velges.

Denne delen beskriver bruken av et sertifikat som er utstedt av en sertifikatmyndighet, som enhetssertifikatet.

1Logg inn som nettverksadministrator fra Web Image Monitor.

2Pek på [Enhetsadministrasjon] og klikk på [Konfigurasjon].

3Klikk på [Enhetssertifikat] under "Sikkerhet".

4Kryss av i boksen ved siden av nummeret på sertifikatet du ønsker å opprette.

For å bruke SSL/TLS velger du [Sertifikat 1]. Hvis du vil bruke en annen protokoll, velger du det sertifikatnummeret du ønsker å bruke.

5Klikk på [Forespørsel].

6Konfigurer de nødvendige innstillingene.

7Klikk på [OK].

Innstillingen er endret.

8Klikk på [OK].

"Forespør" vises for "Sertifikatstatus".

9Logg ut.

10Søk om et enhetssertifikat hos sertifikatmyndigheten.

Programfremgangsmåten avhenger av sertifikatinstansen. Kontakt sertifikatinstansen hvis du vil du ha mer informasjon.

For programmet klikk Web browser screen illustrationNettbilde skjerm Detaljer ikonet og bruk informasjonen som vises i "Sertifikatdetaljer".

Merk

  • Utstedelsessted vises kanskje ikke hvis du ber om 2 sertifikater samtidig. Når du installerer et sertifikat, må du sørge for å kontrollere sertifikatets mål og installeringsfremgangsmåten.

  • Web Image Monitor kan brukes til å opprette enhetssertifikatet, men ikke til å forespørre etter sertifikatet til sertifikatutsteder.

  • Klikk på [Avbryt forespørsel] for å avbryte forespørselen om enhetssertifikatet.