![]()
![]()
Geef dit item op om het midden van het afdrukbare gebied van de tekening uit te lijnen met het midden van het papier en om de tekening in het midden van het papier af te drukken.
Uit
Centreren wordt niet uitgevoerd.
49. Centreren: Aan
Centreren wordt uitgevoerd.
Geheel afdrukb. gebied
Het gehele gebied van de tekening wordt beschouwd als afdrukbaar gebied als de tekening op het papier gecentreerd is.
Positief afdrukb. gebied
De positieve regio (positieve waarden op de X- en Y-as) met een oorsprong in de hoek linksonder op de tekening wordt beschouwd als het afdrukbare gebied als de tekening op het papier is gecentreerd.
Standaardinstelling: Uit
![]()
Het midden van de tekening wordt afgeleid van het midden van het afdrukbare gebied dat bepaald is in "47. Methode vr vaststel. orig.form" en het formaat dat is aangepast door de instellingen in "39. Marge aanp. vr autom verk/verg".
Het midden van het papier is het midden van het afdrukbare gebied dat is geselecteerd bij "23. Afdrukgebied".
De centreerfunctie is ongeldig als "PS/IP-opdracht" is geselecteerd voor "47. Methode vr vaststel. orig.form", maar er is geen PS-opdracht (RP-GL/2) of IP-opdracht (RP-GL) in de gegevens van de tekening aanwezig.
De "Positief afdrukb. gebied"-instellingen zijn van kracht als "7475A" of "7550A" is geselecteerd bij "6. Plotter-ID" of als "Gehele afbeelding" of "Automatisch" is geselecteerd bij "47. Methode vr vaststel. orig.form".
Indien verkleind/vergroot door de instellingen voor "20. Reproductiefactor", "29. Autom. verkl./vergr." of "43. Papierinvoer autom. select.", wordt centrering toegepast op de verkleinde/vergrote tekening.
Indien de tekening gedraaid is door de instellingen voor "5. Asrotatie", "29. Autom. verkl./vergr." of "43. Papierinvoer autom. select.", wordt centrering toegepast op de gedraaide tekening.
Centrering wordt eerst toegepast, daarna wordt de locatie van de tekening aangepast aan de opgegeven waarden in "7. X-verschuiving aanp." en "8. Y-verschuiving aanp.".
Als u een aangepast formaat selecteert als "Lng rnd & verk/verg.ratio (frm.aanp)" (submenu wordt genegeerd) is geselecteerd in "43. Papierinvoer autom. select.", wordt automatisch hetzelfde formaat voor het uitvoerpapier geselecteerd als het origineel. Het is mogelijk dat het afdrukresultaat het centreren niet weergeeft, zelfs als "Aan" bij het centreren is geselecteerd.