Hoppa över rubrik
 

Ändra läge

Du kan växla mellan kopierings-, skannings- och faxläge genom att trycka på motsvarande tangent. När du gör det tänds tangenten du tryckte på. På kontrollpanelen visas startskärmen för det valda läget.

Bild av användarpanelens skärm

Funktionsprioritet

Om maskinen startas om med [Timer: autoåterst. (syst)] eller stängs av och sedan slås på igen, återställs de ursprungliga inställningarna. Du kan ange maskinens ursprungliga inställningar med hjälp av [Funktionsprio] i [Allmänna inst.] under [Systeminst.]. Kopiatordisplayen visas som standardskärm när maskinen slås på.

Obs

  • Du kan inte ändra läge under den första konfigurationen.

  • För att utföra en funktion med hjälp av kontrollpanelen trycker du först på funktionstangenten tills motsvarande funktionsskärm visas.

  • Om du trycker på [Programmera] visas den motsvarande programmerade posten. Använd tangenten [Programmera] för att programmera de funktioner du använder ofta, då får du tillgång till dem genom att trycka på motsvarande tangent.

  • Om ett utskriftsfel inträffar när en funktionstangent som inte är [Skrivare] är tänd trycker du på [Skrivare] för att visa felmeddelandet.