Fejléc átugrása
 

Kezelőpanel

vezérlőpanel számozott illusztrációja

  1. [Munka törlése] gomb

    A készülék online állapotában ezzel a gombbal szakíthatja meg a folyamatban levő nyomtatást.

  2. Kijelző

    Az aktuális készülék állapotát és üzeneteit jeleníti meg.

  3. [Kilépés] gomb

    Ezzel a gombbal léphet vissza a kijelző korábbi értékéhez.

  4. [#Enter] gomb

    Ezzel a gombbal hajthatja végre a kiválasztott menütételeket.

  5. Hibajelző

    A készülék hibája esetén világít vagy villog.

    Kövesse a kijelzőn megjelent utasításokat, ha világít a piros lámpa!

  6. [Tápkapcsoló] gomb

    A készülék bekapcsolásához nyomja meg a gombot. Kikapcsoláshoz nyomja meg és egy másodpercig tartsa lenyomva a gombot.

    Lásd A készülék be-/kikapcsolása.

    Ha a készülék adatokat fogad egy számítógépről vagy nyomtatandó adatok állnak sorban, a gomb villog.

  7. [Felfelé nyílgomb], [Lefelé nyílgomb/Menu] (Menü) gomb

    A beállítások alatt a kijelzőn megjelenő értékek csökkentésére vagy növelésére használhatja ezeket a gombokat.

    A görgetés felgyorsításához tartsa lenyomva a gombot, ilyenkor 10-10 egységgel nő, vagy csökken a kijelzőn szereplő érték.

    Ennek a funkciónak az alkalmazásához állítsa [Be] értékre a [Gombismétlés] paramétert a [Karbantartás] alatt!

    Lásd A [Karbantartás] menü használata.

    Ha a készülék készenléti üzemmódban van, a [Lefelé nyílgomb/Menu] gomb megnyomásával adhatja meg vagy ellenőrizheti a készülék aktuális beállításait.

  8. Használt tinta mennyiségének jelzője

    A hatfokozatú kijelzőn a használt tinta mennyisége látható. Üzenet jelzi, ha ki kell cserélni a tintagyűjtő egységet.

  9. Festékkazetta-csere jelző

    Minden szín egy-egy festékkazettának felel meg.

    A K, C, M és az Y betűk a fekete, a ciánkék, a bíbor és a sárga színű festék mennyiségét jelzik.

    Az egyes kazettákban lévő tinta mennyisége hatfokozatú kijelzőkön látható.

  10. [Lapdobás] gomb

    A gombbal akkor is kinyomtathatók a fogadott adatok, ha a papír mérete vagy típusa nem egyezik az adagolóba töltött papír méretével vagy típusával.

    Ha papírelakadás esetén a megjelenő hibaüzenet erre utasítja, nyomja meg a gombot, majd távolítsa el a beragadt papírt.

    Ha egy PCL meghajtót használó nyomtatási munka nem kezdődik meg, akkor a gomb megnyomásával indíthatja azt el.

  11. Fejtisztítás egyszerűen

    Ha a készülék készenléti üzemmódban van, a [Munka törlése] és a [Lapdobás] gomb együttes megnyomásával az összes színhez fejtisztítást végezhet.