Ohita otsikko
 

Etusivun näyttö

Kun käytät laitetta Web Image Monitorilla, etusivu avautuu selaimeesi.

1Käynnistä internetselain.

2Kirjoita selaimen osoitekenttään "http://(laitteen IP-osoite)/" käyttääksesi laitetta.

Jos käytössä on DNS- tai WINS-palvelin ja laitteen isäntänimi on määritetty, voit kirjoittaa isäntänimen IP-osoitteen sijaan.

Web Image Monitor -ohjelman etusivu tulee näkyviin.

Etusivu

Web Image Monitorin jokaisella sivulla on seuraavat alueet:

Numeroitu selaimen näytön kuva

  1. Valikot

    Kun napsautat valikkoa, näet sen sisällön pääalueella.

  2. Välilehdet

    Sisältää välilehdet, joiden avulla voit liikkua asettamiesi tai määrittämiesi tietojen ja asetusten välillä.

  3. FAQ/Tietämyskanta

    Sisältää vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiin ja muita hyödyllisiä tietoja laitteen käytöstä.

    Tarvitset internetyhteyden näiden tietojen katsomiseksi.

  4. Pääalue

    Valitun valikkoaiheen sisältö näytetään työalueella.

    Pääalueella olevat tiedot eivät päivity automaattisesti. Päivitä tiedot napsauttamalla pääalueen oikeassa yläkulmassa olevaa [Päivitä]-painiketta. Päivitä koko näyttö napsauttamalla selaimen [Päivitä]-painiketta.

Huom.

  • Jos käytät tuetun Internet-selaimen vanhempaa versiota tai jos Internet-selain ei hyväksy JavaScriptia tai evästeitä, näyttö- ja käyttöongelmia saattaa ilmetä.

  • Jos käytät välityspalvelinta, määritä selaimen asetukset tarpeen mukaan. Pyydä lisätietoja asetuksista verkon ylläpitäjältä.

  • Edellinen sivu ei välttämättä avaudu, vaikka selaimen Takaisin-painiketta painetaan. Siinä tapauksessa paina selaimen Päivitä-painiketta.

  • FAQ (Usein kysytyt kysymykset)/Tietämyskanta ei ole käytettävissä kaikilla kielillä.