![]() ![]() | ![]() | ||
Voit kopioida alkuperäisiä asiakirjoja.

Voit kopioida nelivärisiä asiakirjoja. Voit vaihtaa värikopiointitilaa riippuen alkuperäisen paperin tyypistä ja halutusta lopputuloksesta.
Kopioihin voi tulostaa leimat. Leimoissa voi olla taustanumeroita, skannattuja kuvia, päivämääriä ja sivunumeroita.
Kopioiden värisävyjä ja kuvanlaatua voi säätää.
Voit pienentää tai suurentaa kopioitavan kuvan. Toiminnolla Automaattinen pienennys/suurennus laite tunnistaa automaattisesti alkuperäisen koon ja valitsee valitsemallesi paperille sopivan kopiosuhteen. Jos alkuperäisen suunta on eri kuin paperin suunta, laite kääntää alkuperäistä kuvaa 90 astetta ja sovittaa sen paperille.
Kaksipuoleisuus, Yhdistä, Vihkonen ja Vihko ovat toimintoja, joilla voit säästää paperia kopioimalla useita sivuja yhdelle arkille.
Voit kopioida erilaisille paperityypeille kuten kirjekuorille ja heijastuskalvoille.
Kun laitteeseen on asennettu viimeistelijä (lisävaruste), kopiot voi myös lajitella, nitoa ja rei'ittää.
![]()
Katso Kopiokoneen ja asiakirjapalvelimen käyttöohjetta.