![]() ![]() | ![]() | ||
Voit muokata tallennettuja omia paperiasetuksia ja tallentaa niitä uusina omina paperiasetuksina.
Toiminto on kätevä, kun tallennetaan paperia, joka on samaa tyyppiä mutta eri kokoa kuin olemassaoleva paperi.
Kun muutat paperihakemistosta tallennettua omaa paperiasetusta, voit vaihtaa seuraavia asetuksia: Nimi, Paperin koko, Kopioi 2-puolisena ja Käytä autom. pap. valintaa. Voit myös vahvistaa paperin nimen ja version.
Paina [Paperiasetukset].

Laitteesi käyttöpaneeli saattaa poiketa hieman tässä esitetystä.
Paina [Tallenna/muuta/poista oma paperiasetus]
Valitse numero, joka on
Ei tallennettu.
Selaa luetteloa painamalla [
Edell.] tai [
Seur.].

Paina [Omat paperiasetukset].
Valitse oma paperiasetus, jota haluat muuttaa.
Kun oma paperiasetus on valittu, paina [Tarkista valinnat] tarkistaaksesi valitun paperin tyypin ja painon.
Paina [Poistu].
Vaihda tarvittaessa paperin nimeä, kokoa ja tyyppiä.
Kun viittaat paperihakemistosta tallennettuun omaan paperiasetukseen, paina [Paperin tuotenimi] löytääksesi paperin nimen.
Jos et vaihda nimeä, paperi tallennetaan samalla nimellä kuin olemassaoleva paperi.
Paina [OK].
Oma paperiasetus on tallennettu.
Paina [Poistu].
Paina [Paperiasetukset].
Voit myös sulkea Kasetin paperiasetus -näytön painamalla [Poistu].
![]()
Kun tallennat uuden oman paperiasetuksen muuttamalla olemassaolevaa paperiasetusta, kyseisen paperiasetuksen asetukset kopioidaan ja luodaan uutena asetuksena ja uusin tiedoin väripalvelimelle. Huomaa, että väripalvelimen tietoja ei kopioida luotuun asetukseen.
Lisätietoja, katso "Omat paperiasetukset".
Lisätietoja Lisäasetukset-toiminnosta saat laitteen pääkäyttäjältä.