![]() ![]() | ![]() | ||
A következő eljárás azt mutatja be, hogyan kell próbanyomtatást végezni PCL 6/5e nyomtatóvezérlővel. A PostScript 3 nyomtatóvezérlővel történő próbanyomtatásról további részleteket a PostScript 3 kiegészítésben olvashat.
![]()
A saját illesztővel rendelkező alkalmazások, mint például a PageMaker, nem támogatják ezt a szolgáltatást.
Ha Mac OS X rendszert használ, a funkció használatához Mac OS X v10.2 vagy későbbi verzió szükséges.
A próbanyomtatás konfigurálására a nyomtatóvezérlő tulajdonságainál van lehetőség.
A nyomtatóillesztők beállítására vonatkozó részletekről lásd a megfelelő Súgó fájlokat.
Kezdje meg a nyomtatást az alkalmazás [Nyomtatás] párbeszédablakában.
Bizonyosodjon meg arról, hogy kettőnél több példányt állít be.
A próbanyomtatási munkát elküldi a készülékre, amely kinyomtatja az első példányt.
A készülék kezelőpaneljén nyomja meg a [Nyomtató] gombot a Nyomtató képernyő megjelenítéséhez.
Nyomja meg a [Nyomtatási munkák] gombot.

Megjelenik a készüléken tárolt nyomtatási fájlok listája.
Nyomja meg a [Próbany. munkalista] gombot.

Megjelenik a készülékben tárolt próbanyomtatási fájlok listája.
A biztonsági beállításoktól függően egyes nyomtatási munkák esetleg nem jelennek meg.
Válassza ki a nyomtatandó feladatot, majd nyomja meg a [Nyomtatás] gombot.

A számgombokkal adja meg a kinyomtatandó példányszámot.

Legfeljebb 999 példányt adhat meg.
Ha a beírás során keletkezett hibát ki szeretné javítani, nyomja meg a [Törlés/leállítás] gombot.
Nyomja meg az [Igen] gombot.
A készülék kinyomtatja a fennmaradó példányokat.
A nyomtatás elvetéséhez nyomja meg a [Nem] gombot.
![]()
Ha több fájlt választ ki, a megerősítést kérő képernyő megjeleníti a nyomtatandó fájlok számát.
Ha olyan fájlt választ próbanyomtatáshoz, amely több dokumentumot tartalmaz, a megerősítést kérő képernyőn keresztül megadhatja a példányszámot. A beírt érték az egyes dokumentumokból kinyomtatott példányok számát jelöli. Amennyiben a megerősítést kérő képernyőn keresztül nem ad meg példányszámot, az egyes dokumentumokból kinyomtatott példányok száma a nyomtatóvezérlőben megadott érték lesz. (Ha nyomtatóvezérlőben például "1" van megadva, minden dokumentumból egy példány lesz kinyomtatva.)
Feldolgozás alatt álló nyomtatási minta dokumentumok nyomtatása közben a másolati példányok száma nem módosítható.
Ha a nyomtatás befejeződött, a tárolt fájlok kitörlődnek.
Ha le szeretné állítani a nyomtatást az indulás után, nyomja a [Kilépés] gombot, amíg a Nyomtató képernyő megjelenik, majd nyomja meg a [Munka törlése] gombot. A fájl törlődik.