![]() ![]() | ![]() | ||
De lagrede filer kan vises og kontrolleres på en klientcomputer vha. Web Image Monitor.
Hvis du indtaster "http:// (maskinens IPv4- eller IPv6-adresse eller værtsnavn)/" på adresselinjen i webbrowseren i en klientcomputer, vises startsiden af Web Image Monitor.
![]()
Begynd ikke IPv4-segmenter med nuller. Hvis adressen f.eks. er "192.168.001.010", skal den indtastes som "192.168.1.10".
![]()
Du kan også downloade de lagrede filer.
Det anbefales kun at benytte Web Image Monitor inden for et lokalt netværk.
Yderligere oplysninger om visning eller download af lagrede filer via Web Image Monitor findes under de pågældende afsnit i vejledningen Kopi- og dokumentserverreference.
Yderligere oplysninger om indstillinger for brug af Web Image Monitor findes i Vejledning til netværks- og systemindstillinger.
Yderligere oplysninger om funktioner til styring af lagrede filer via Web Image Monitor fås ved at klikke på [Hjælp] i øverste højre hjørne af det viste skærmbillede.