Ohita otsikkoimage
SisältöEdellinenSeuraavaOhje

Faksikohteiden tallentaminen ohjauspaneelista

Tässä osassa esitellään, miten kohteet tallennetaan ohjauspaneelista.

  1. Paina [Käyttäjän työkaluissa] -painiketta.

    image

  2. Valitse [Ylänuolinäppäin][Alanuolinäppäin] -painikkeilla [Faksihakemisto] ja paina sitten [OK] -painiketta.

  3. Jos näkyviin tulee pyyntö antaa salasana, kirjoita salasana numeronäppäimillä ja paina sitten [OK] -painiketta.

  4. Valitse painikkeita [Ylänuolinäppäin][Alanuolinäppäin] painamalla [Pikavalinnan kirj.] tai [Lyhytvalinnan kirj.] ja paina sitten [OK] -painiketta.

  5. Valitse painikkeita [Ylänuolinäppäin][Alanuolinäppäin] painamalla haluamasi pikavalintanumero (01 - 20) tai lyhytvalintanumero (01 - 50) ja paina sitten [OK] -painiketta.

  6. Valitse painikkeita [Ylänuolinäppäin][Alanuolinäppäin] painamalla [Faksinron kirj.] ja paina sitten [OK] -painiketta.

  7. Kirjoita faksinumero (enintään 40 merkkiä) ja paina stten [OK] -painiketta.

  8. Valitse [Ylänuolinäppäin][Alanuolinäppäin] -painikkeilla [Faksinimen kirj.] ja paina sitten [OK] -painiketta.

  9. Kirjoita nimi (enintään 20 merkkiä) ja paina sitten [OK] -painiketta.

  10. Vahvista asetus ja paina sitten [OK] -painiketta.

  11. Palaa aloitusnäyttöön painamalla [Tyhjennys/Pysäytys] -painiketta.

    Huom.

    • Voit siirtyä valikon edelliselle tasolle painamalla [image] -painiketta.

    • Faksinumero voi sisältää numerot 0 - 9, tauon, merkit "Asteriski" ja "Terävä" sekä välilyönnin.

    • Lisää tarvittaessa faksinumeroon tauko. Laite pitää pienen tauon, ennen kuin se valitsee taukoa seuraavat numerot. Tauon pituuden voi määrittää faksin lähetysasetuksissa [Taukopain. aika] -kohdassa.

    • Jos haluat käyttää äänipalveluja pulssivalintaa käyttävällä linjalla, lisää faksinumeroon merkki "Asteriski"."Asteriski" vaihtaa valintatilan tilapäisesti pulssivalinnasta äänivalinnaksi.

    • Salasanan [Faksihakemisto]-valikkoa varten voi määrittää kohdassa [Hallintaval.lukitus].

    Viite

Liittyvät aiheet

Faksikohtiden muuttaminen
Faksikohteiden poistaminen