Pomiń nagłówek
 

Stempel

W przypadku wysyłania faksów przy użyciu automatycznego podajnika dokumentów urządzenie może umieścić stempel (w postaci kółka) w dolnej części strony oryginału.

Przy wysyłaniu dokumentów dwustronnych, stempel umieszczany jest w dolnej części strony przedniej oraz w górnej części strony tylnej.

Ilustracja stempla

Ważne

  • Funkcja stemplowania działa tylko przy skanowaniu dokumentów z automatycznego podajnika dokumentów (ADF).

  • Funkcję tę należy wcześniej przypisać przyciskowi funkcji użytkownika. Domyślnie jest ona przypisana do przycisku [F3]. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przycisku funkcji użytkownika, patrz "Ustawienia ogólne/dostosowywanie".

1Umieść oryginał i wybierz odpowiednie ustawienia skanowania.

2Naciśnij przycisk [F3], aby podświetlić wskaźnik.

Ilustracja przycisku skrótu

Aby anulować stempel, ponownie naciśnij przycisk funkcji użytkownika [F3], aby wyłączyć wskaźnik.

3Określ odbiorcę, a następnie naciśnij przycisk [Start].

Wskaźnik stempla gaśnie po zakończeniu nadawania w trybie natychmiastowym lub zakończenia skanowania w trybie nadawania z pamięci.

Uwaga

  • Stempel wskazuje, że oryginał został pomyślnie zachowany w pamięci w celu późniejszego Nadawania z pamięci lub że został pomyślnie wysłany (w przypadku Nadawania natychmiastowego).

  • Gdy stempel zacznie stawać się jaśniejszy, wymień pojemnik. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Informacje o urządzeniu.

  • Jeżeli dojdzie do błędu podania wielu stron lub zacięcia papieru, oryginały nie zostaną wysłane prawidłowo i nie będą posiadać stempli. Jeśli strona nie posiadać będzie stempla, wyślij ponownie tylko tę stronę.

  • Funkcję stemplowania można włączyć bezpośrednio po włączeniu zasilania lub przez naciśnięcie przycisku [Kasowanie ustawień]. Patrz "Określanie domyślnych ustawień funkcji nadawania (Pozycja domyślna)".

  • Zacięcie się papieru podczas równoległego Nadawania z pamięci może uniemożliwić przesyłanie dokumentów nawet jeśli zostały już ostemplowane.

  • Nie istnieje możliwość włączenia/wyłączenia stempla podczas skanowania oryginału.