![]() ![]() | ![]() | ||
Zde je popsán způsob instalace ovladače tiskárny PCL nebo RPCS využívající paralelní port.
Chcete-li použít tiskárnu připojenou přes paralelní rozhraní, klepněte při instalaci ovladače tiskárny na [LPT1].
![]()
Chcete-li instalovat tiskový ovladač tiskárny pod systémem Windows 2000/XP/Vista a Windows Server 2003/2003 R2/2008, musíte mít účet povolující správu tiskáren. Přihlaste se jako člen skupiny správců.
Pokud používáte operační systém Windows 2000, ovladač tiskárny můžete instalovat z disku CD-ROM dodaného s touto tiskárnou nebo si jej můžete stáhnout z webových stránek dodavatele.
Je-li váš operační systém Windows XP Pro x64, Windows Vista x64 nebo Windows Server 2003/2003 R2/2008 x64, musíte si stáhnout ovladač tiskárny z webové stránky výrobce. Zvolte tiskárnu a operační systém, který používáte, a pak jej stáhněte.
Instalace ovladače tiskárny PCL nebo RPCS:
Zavřete všechny spuštěné aplikace.
Vložte disk CD-ROM do jednotky CD-ROM.
Spustí se instalátor.
Vyberte si jazyk rozhraní a poté klepněte na [OK].
Klepněte na [Ovladač tiskárny RPCS].
V dialogovému oknu [Licenční smlouva] se zobrazí licenční smlouva softwaru.
Smlouvu si přečtěte a poté klepněte na [Se smlouvou souhlasím.]. Poté klepněte na tlačítko [Další >].
V dialogovém okně [Zvolte program] vyberte ovladač tiskárny, který chcete použít.
Můžete vybrat několik ovladačů současně.
Klepněte na tlačítko [Další >].
Zaškrtnutím políčka [Název tiskárny ] vyberte modely tiskáren, které chcete používat.
Název tiskárny lze změnit v políčku [Změnit nastavení pro 'Název tiskárny'].
Poklepáním na název tiskárny zobrazte nastavení tiskárny.
Podrobnosti zobrazené v části [Poznámka], [Ovladač] a [Port] se liší podle operačního systému, modelu tiskárny a portu.
Zkontrolujte, zda je v poli [Port] zobrazeno [LPT1:].
Zaškrtnutím políčka [Výchozí tiskárna] se tiskárna konfiguruje jako výchozí.
Klepněte na tlačítko [Dokončit].
Spustí se instalace ovladače tiskárny.
Po dokončení instalace vyberte jednu z možností restartování počítače - ihned nebo později - a poté klepněte na [Dokončit].
Pro dokončení instalace restartujte počítač.
![]()
Uživatelský kód lze nastavit po instalaci ovladače tiskárny. Informace o uživatelském kódu najdete v nápovědě ovladače tiskárny.
Chcete-li zastavit instalaci vybraného softwaru, klepněte před dokončením instalace na tlačítko [Storno].
Při určitých nastaveních operačního systému se může stát, že program Auto Run nebude fungovat. V takovém případě spusťte "Setup.exe" v kořenovém adresáři disku CD-ROM.
Jestliže v systému již existuje novější ovladač tiskárny, zobrazí se hlášení. Jestliže taková verze existuje, ovladač tiskárny nelze instalovat automatickým spuštěním. Jestliže přesto chcete instalovat ovladač tiskárny, použijte funkci [Přidat tiskárnu]. Viz příručka Odstraňování problémů.