PodręcznikiSpis treściPoprzedniNastępny |
Narzędzie Web Image Monitor umożliwia sprawdzanie stanu urządzenia i zmianę jego ustawień.
Dostępne działania
Poniższe operacje można wykonać zdalnie uruchamiając program Web Image Monitor na komputerze klienckim.
Wyświetlanie stanu i ustawień urządzenia
Sprawdzanie stanu i historii zadań wydruku
Sprawdzanie, modyfikowanie, drukowanie i usuwanie zadań wydruku zapisanych na serwerze dokumentów
Przerywanie drukowanie zadań
Resetowanie urządzenia
Zarządzanie nazwami w Książce adresowej
Wprowadzanie ustawień urządzenia
Wprowadzanie ustawień protokołu sieciowego
Wprowadzanie ustawień zabezpieczeń
Konfigurowanie urządzenia
Do wykonywania operacji przy użyciu programu Web Image Monitor wymagany jest protokół TCP/IP. Po skonfigurowaniu urządzenia do korzystania z protokołu TCP/IP operacje wykonywane przy użyciu programu Web Image Monitor stają się dostępne.
Zalecana przeglądarka stron internetowych
Windows:
Internet Explorer 5.5 SP2 lub nowsza
Firefox 1.0 lub nowsza
Mac OS:
Firefox 1.0 lub nowsza
Safari 1.0, 1.2, 2.0 (412.2) lub nowsza
Program Web Image Monitor obsługuje czytniki ekranu. Zalecamy czytnik JAWS 7.0 i jego nowsze wersje.
Przeglądarka Safari nie jest dostępna w przypadku systemu operacyjnego Mac OS X 10.4.1.
W przypadku wyłączenia obsługi języka JavaScript i plików cookie lub używania innej niż zalecane przeglądarki stron internetowych mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem i pracą.
W przypadku korzystania z serwera proxy należy zmienić ustawienia przeglądarki stron internetowych. Aby uzyskać informacje na temat ustawień, skontaktuj się z administratorem.
W przypadku kliknięcia przycisku Wstecz na przeglądarce, jeśli poprzednia strona nie jest wyświetlana, należy kliknąć przycisk Odśwież na przeglądarce i spróbować ponownie.
Informacje o urządzeniu nie są aktualizowane automatycznie. Aby uaktualnić dane, kliknij przycisk [Odśwież] w obszarze wyświetlania.
Zalecamy korzystanie z programu Web Image Monitor w ramach tej samej sieci.
Dostęp do urządzenia spoza firewall nie jest możliwy.
W przypadku korzystania z urządzenia w sieci z serwerem DHCP, adres IP może zostać zmieniony automatycznie zgodnie z ustawieniami serwera DHCP. Należy włączyć ustawienie DDNS urządzenia, a następnie połączyć się przy użyciu nazwy hosta urządzenia. Można także określić statyczny adres IP na serwerze DHCP.
W przypadku wyłączenia portu HTTP nie jest możliwe nawiązanie połączenia z adresem URL urządzenia. Ustawienie SSL musi być włączone na tej maszynie. Szczegółowe informacje można uzyskać od administratora.
W przypadku korzystania z protokołu szyfrowania SSL należy wprowadzić adres "https://(adres IP lub nazwa hosta urządzenia)/".
Konieczne jest zainstalowanie na komputerze przeglądarki Internet Explorer. Należy zainstalować najnowszą dostępną wersję. Zaleca się korzystanie z przeglądarki Internet Explorer 6.0 lub nowszej.
W przypadku korzystania z przeglądarki Firefox mogą wystąpić problemy z czcionkami, kolorami i kształtem tabeli.
W przypadku używania nazwy hosta w systemie operacyjnym Windows Server 2003/2003 R2/2008 lub Windows Vista z protokołem IPv6, tłumaczenie nazwy hosta należy przeprowadzać przy użyciu zewnętrznego serwera DNS. Nie można używać pliku hostów.
W celu skorzystania z czytnika JAWS 7.0 w programie Web Image Monitor wymagany jest system operacyjny Windows oraz przeglądarka Microsoft Internet Explorer 5.5 SP2 lub nowsza.