Możliwe jest równoczesne wysyłanie oryginałów o różnych rozmiarach.
Tę opcję należy wybrać w celu indywidualnego skanowania oryginałów załadowanych do opcjonalnego automatycznego podajnika dokumentów (ADF). Jeżeli na przykład jednocześnie są wysyłane oryginały A3
i A4
, zwykle wszystkie dokumenty są wysyłane na podstawie rozmiaru pierwszego oryginału. Po wybraniu opcji Różne rozmiary oryginałów urządzenie skanuje i wysyła każdy oryginał zgodnie z jego rozmiarem.
![]()
W tym trybie możliwe jest wysyłanie oryginałów następujących rozmiarów:
Wersja metryczna: A3
, B4 JIS
, A4![]()
, B5 JIS![]()
![]()
Wersja calowa: 11 × 17
, 81/2 × 14
, 81/2 × 11![]()
![]()
Równocześnie można umieścić w urządzeniu dwa różne rozmiary oryginałów.
W przypadku umieszczania oryginałów w podajniku ADF należy wyrównać z podajnikiem ich tylne i lewe krawędzie oraz dopasować prowadnicę dokumentu do oryginału o największym rozmiarze.
Ponieważ w tej sytuacji oryginały o mniejszych rozmiarach mogą nie być odpowiednio wyrównane z prowadnicą oryginałów, zeskanowane obrazy mogą być skrzywione.
Naciśnij przycisk [Ustawienia skanowania].

Naciśnij przycisk [Rozmiar skanowania].

Naciśnij przycisk [Różne rozmiary oryg.].

Naciśnij przycisk [OK].

Ustawienie “Auto wykr.: Różne rozm. ” zostanie wyświetlone nad opcją [Ustawienia skanowania].
Aby anulować opcję Różne rozmiary oryginałów, naciśnij przycisk [Różne rozmiary oryg.] ponownie, a następnie naciśnij przycisk [OK].
![]()
Przy włączonej opcji Różne rozmiary oryginałów urządzenie wysyła oryginały w trybie nadawania z pamięci.
W przypadku włączonej opcji Różne rozmiary oryginałów opcja transmisji z obrotem obrazu jest nieaktywna.
Opcję Różne rozmiary oryginałów można ustawić bezpośrednio po włączeniu zasilania lub naciskając przycisk [Kasowanie ustawień]. Patrz "Określanie domyślnych ustawień funkcji nadawania".