![]() ![]() | ![]() | ||
Anvend følgende procedure til at vælge en destinations-klientcomputer fra destinationslisten.
Destinationerne vises i destinationslisten, når du er logget på din computer.
![]()
Hvis destinationscomputeren ikke vises, selvom maskinen allerede er registreret til destinationscomputeren, skal du trykke på [Opdat.]. Dette vil opdatere destinationslisten med de nyeste informationer.
Tryk på den destinationscomputer, du vil sende til, i destinationslisten.

Tasten for den valgte destinations-klientcomputer fremhæves, og destinationen vises i destinationsfeltet øverst i skærmen.
![]()
Den enkelte destinationscomputer kan vises med op til 20 tegn i destinationslisten.
Vi anbefaler, at du registrerer let genkendelige computernavne.
Hvis en WSD-kompatibel computer er tilsluttet på netværket, vil de følgende fem destinationer automatisk blive vist i displayet. Yderligere information om placering af gemte filer i den enkelte destination findes i de pågældende computeres indstillinger.
Scan til "Computernavn"
Scan til udskrivning til "Computernavn"
Scan til e-mail til "Computernavn"
Scan til fax til "Computernavn"
Scan til OCR til "Computernavn" (Scan til OCR til "Computernavn" er muligvis ikke tilgængelig, afhængigt af destination klient computeren.)
Hvis måldestinationen ikke vises, skal du gøre en af følgende ting:
Få vist destinationen ved at vælge det første bogstav i dens titel
Få vist destinationen ved at trykke på [
] eller [
]
Du kan også søge efter destinationen ved at trykke på [Søgedest.]. Yderligere oplysninger findes i "Søgning efter destinationens klientcomputer".
Der kan vises op til 250 klientcomputer-destinationer på destinationslisten.