Ohita otsikko
 

Faksitietojen tarkasteleminen Internet-selaimen avulla

Voit katsoa vastaanotettuja asiakirjoja ja niiden luetteloita tai tulostaa asiakirjoja verkkoon liitetyn tietokoneen Web Image Monitor -ohjelman avulla.

Tärkeää

  • Tämän toiminnon käyttöön vaaditaan lisävarusteena saatava tulostin/skannerimoduuli.

Huom.

  • On suositeltavaa, että Web Image Monitor on laitteen kanssa samassa verkossa. Muussa tapauksessa saattaa olla, ettei Internet-selain aukea ja tapahtuu virhe.

  • IPv4-osoite on määritettävä ilman osien alussa olevia nollia. Esimerkiksi osoite "192.168.001.010" on määritettävä muodossa "192.168.1.10", jotta laitteeseen muodostuu yhteys.

  • Valitse Faksin asetukset -valikon “Vastaanottotiedosto”-asetukseksi “Tallenna”. Lisätietoja Vastaanottotiedosto- asetuksesta, katso Yleiset asetukset.

  • Voit myös tarkistaa ja hallita asiakirjoja DeskTopBinder-toiminnon avulla. Lisätietoja DeskTopBinder-toiminnon käytöstä on DeskTopBinder-toiminnon käyttöohjeessa ja Ohje-tiedostossa.

  • Lisätietoja Web Image Monitor -ohjelman käytöstä, katso Verkko-opas.