Hopp over overskrift
 

Grunnleggende operasjoner for TWAI-nettverksskanner

Dette avsnittet forklarer grunnoperasjonene for skanning med TWAIN-nettverkskanner.

Viktig

  • For å bruke TWAIN-nettverksskanner, må en TWAIN-kopmatibel programvare, som for eksempel DeskTopBinder og TWAIN-driveren være installert på klientdatamaskinen.

  • Hvis du bruker operativsystemene Windows XP SP2/Vista eller Windows Server 2003/R2, og den interne brannmuren er aktivert, kan det hende at meldingen “Skanneren ble ikke funnet” eller “Skanneren svarer ikke” vises når skanningen via TWAIN feiler. Hvis dette er tilfellet må du endre innstillingene på den innebygde brannmuren. For detaljer kan du se Windows hjelp.

Følgende prosedyre bruker Windows XP og DeskTopBinder Lite for å eksemplifisere.

1I [Start]-menyen, pek på [Alle programmer], pek på DeskTopBinder, og klikk deretter på DeskTopBinder.

2I menyen [Verktøy], klikk på [Skannerinnstillinger...].

3Klikk på [Velg skannerdriver...].

4Velg navnet på maskinen du vil bruke på listen, og klikk deretter [Velg].

5Klikk på [OK].

6Plassere originaler.

7I menyen [Fil], pek på [Legg til dokument], og klikk deretter på [Skann...] for å vise dialogboksen Skannerkontroll.

Dialogboksen Skannerkontroll og DeskTopBinder vises.

8Angi innstillinger i forhold til faktorer som type original, type skanning og papirretning for originalen.

Vil du ha mer informasjon, se Hjelp for TWAIN-driveren.

9I dialogboksen Skannerkontroll, klikk på [Skann].

Avhengig av sikkerhetsinnstillingen, hvis du trykker på [Skann], kan det vises en dialogboks for å oppgi brukernavn og passord.

Hvis det er flere originaler som skal skannes, legg på den neste originalen og klikk på [Fortsett].

Hvis det ikke skal skannes flere originaler, klikk på [Fullfør].

10I [Fil]-menyen i DeskTopBinder, klikk på [Avslutt].

11Oppgi filnavn og klikk deretter på [OK].

DeskTopBinder-visningen lukkes og bildet er lagret i DeskTopBinder Lite.

Merk

  • Hvis du allerede har valgt en skanner, trenger du ikke velge en skanner med mindre du vil endre den.

  • Ved hjelp av DeskTopBinder kan du redigere og skrive ut skanfiler. For mer informasjon om DeskTopBinder, se håndbøkene for DeskTopBinder.

  • Modellnavnet på den tilkoblede skanneren vises i tittellinjen på dialogboksen Skannerkontroll. Hvis det er mer enn en skanner av samme modell på nettverket, pass på at du har valgt riktig skanner. Hvis du ikke har det, klikk på [Velg skannerdriver...], og velg deretter skanner igjen. Hvis ikke riktig skanner vises på listen, sjekk at skanneren er riktig tilkoblet til nettverket og at IPv4-adressen er spesifisert. Hvis riktig skanner fortsatt ikke vises, ta kontakt med nettverkadministrator.