Hopp over overskrift
 

Bruke Tandemkopi

Du kan velge Tandemkopi fra begge maskiner ved å trykke [Tandemkopi].

Maskinen som du trykte [Tandemkopi] på og utførte Tandemkopi-innstillinger blir hovedmaskinen, og den andre er undermaskinen.

Viktig

  • Dersom brukerkodeautorisasjon er satt, angir du brukerkoden (inntil åtte sifre) med tall tastene, slik at maskinen godtar kopieringsjobber. For detaljer rundt administrasjons verktøyene, se "Systeminnstillinger.

  • Når grunnleggende autentisering, Windows-autentisering, LDAP-autentisering, eller integrasjonserver-autentisering er innstilt, skriv inn brukernavn og passord for at maskinen skal akseptere kopieringsjobber. Spør maskinadministrator etter brukernavn og passord. For detaljer, se "Når autentiseringsskjermen er vist", Om denne maskinen.

  • I Tandemkopi-modus, bruk hovedmaskinen til å utføre denne funksjonen.

1Se til at “Klar” vises på skjermen.

Illustrasjon av skjermen på brukerpanelet.

2Trykk [Tandemkopi] på maskinen du vil bruke som hovedmaskin.

[Tandemkopi] utheves og de to maskinene er tilkoblet.

  • Hovedmaskin

    Illustrasjon av skjermen på brukerpanelet.

  • Undermaskin

    Illustrasjon av skjermen på brukerpanelet.

3Legg originalene på hovedmaskinen.

4Utfør de nødvendige innstillingene med hovedmaskinen.

Hvis du har utført noen kopiinnstillinger før du har brukt Tandemkopi, er innstillingene fortsatt effektive. Men hvis etterbehandlere (tilleggsutstyr) ikke er montert på noen av de to, deaktiveres automatisk Stable, Stifte, Hulle- og Z-foldfunksjonene.

5Angi antall kopier med talltastene.

Maksimalt antall kopier som kan innstilles er 999.

6Trykk [Start]-tasten på hovedmaskinen.

Kopiering starter hvis hovedmaskinen ikke er i bruk. Undermaskinen begynner å kopiere etter at dataoverføringen fra hovedmaskinen er fullført.

7Samle kopier fra både hoved- og undermaskinen.

Merk

  • For å avbryte Tandemkopi-modus, trykk [Tandemkopi], som er uthevet på hovedmaskinen.

  • Siden undermaskinen begynner å kopiere etter å ha mottatt data fra hovedmaskinen, varierer antall kopisett på hovedmaskin og undermaskin. Hvis store mengder data er overført, vil forskjellen mellom antall kopier laget på hovedmaskinen og undermaskinen øke.

  • Begge maskiner vil kanskje ikke fullføre kopieringen samtidig.

  • Når det er få originaler eller kopier, vil kopiering utføres bare på hovedmaskinen.

  • Når du bruker Sortere-/stiftefunksjonen, deler de to maskinene på kopieringen etter antall sett. Hvis det oppstår papirstopp når et sett kopier behandles, er det ikke mulig for den andre maskinen å overta resten av det bestemte settet.

  • Når du plasserer originaler på glassplaten, eller i den automatiske dokumentmateren i samlet-modus, trykk [Skarp]-tasten når alle originale har blitt skannet.

  • For å avbryte ADF-skanning, trykk [Slett/stopp]-tasten på hovedmaskinen og velg deretter [Stopp].

  • For å slutte å kopiere, trykk tasten [Slett/stopp] på hovedmaskinen og velg deretter [Stopp].

  • Når minnet som minnet skal lagres i overstiger maks.-størrelse, vises en feilmelding. For detaljer, se "Når minnet er fullt", Feilsøking.