Ohita otsikko
KäyttöoppaatSisältöEdellinenSeuraavaOhje

Verkon jakeluskannerinäyttö

Verkon jakeluskanneri-näyttö on oheisen kuvan mukainen.

Näytetyt toimintonimikkeet toimivat valintanäppäiminä. Voit valita tai määrittää toimintonimikkeen painamalla sitä. Kun valitset tai määrität nimikkeen näytöllä, se korostuu seuraavasti [Käyttöpaneelin näyttö]. Näppäimet, jotka eivät ole valittavissa, näyttävät seuraavalta [Käyttöpaneelin näyttö].

Esimerkki käyttöpaneelinäytöstä, esimerkki numeroidusta viitteestä

  1. Kohdekenttä

    Määritelty kohde avautuu. Jos useampi kuin yksi kohde on määritetty, paina [Nuoli ylös] tai [Nuoli alas] selataksesi kohteita.

  2. Verkon jakeluskanneri -kuvake

    Osoittaa, että verkon jakeluskannerin näyttö on parhaillaan näytössä.

  3. [Kohd. nro]

    Paina tätä näppäintä määrittääksesi kohteen kolminumeroisen kohdenumeron avulla.

  4. [Käsinsyöttö]

    Lähettääksesi jakelupalvelimen kautta sähköpostia osoitteeseen, jota ei ole tallennettu jakelupalvelimen kohdelistaan, paina tätä näppäintä avataksesi näppäimistön. Käytä näppäimistöä sähköpostiosoitteen syöttämiseen. Saadaksesi lisätietoja tiedoston lähettämisestä sähköpostitse jakelupalvelimen kautta, katso ScanRouter-ohjelmiston käyttöohjetta.

  5. Vastaanottajalista

    Jakelupalvelimelle tallennettujen kohteiden luettelo avautuu. Mikäli kaikki kohteet eivät ole näkyvissä, paina [Up arrow key] tai [Down arrow key] vaihtaaksesi näyttöä.

    Ryhmäkohteet on merkitty symbolilla(Käyttöpaneelin näyttö.

  6. [Aihe] [Lähettäjän nimi] [V-o kuittaus]

    Määritä aihe, lähettäjä ja käytetäänkö lähetettävälle tiedostolle MDN-toimintoa (vastaanoton kuittausta).