![]() ![]() | ![]() | ||
Ebben a szakaszban utasítások találhatók a papírnak a kézi lapadagolóba történő behelyezéséről.
A papírméretről és a papírtípusról további részleteket a Tudnivalók a készülékről című részben olvashat.
![]()
A kézi adagolóba tölthető papírméretek a következők: 90
305 mm
függőleges és 148
600 mm
vízszintes.
600 mm hosszúságot meghaladó papír használata esetén a papír meggyűrődhet, elakadást idézhet elő, illetve elképzelhető, hogy a készülék nem tudja megfelelően adagolni.
A készülék a következő méreteket képes felismerni normál méretű másolópapírként:
A3
, B4
, A4
, B5
, A5
, B6
, A6![]()
11"
17"
, 10"
15"
, 8"
13"
, 81/2"
11"
, A5
, B6
, A6![]()
Ha ezektől eltérő méretű papírt szeretne használni, feltétlenül adja meg a méretet.
A következő funkciók nem használhatók a kézi adagolóval:
Kétoldalas dokumentum/füzet nyomtatása (az opcionális Finiser SR790, SR3000 vagy SR3050 használata esetén)
Automatikus adagolóválasztás
Automatikus adagolóváltás
Elforgatásos szortírozás
Tűzés (az opcionális Finiser SR790, SR3000 vagy SR3050 használata esetén)
Lyukasztás (az opcionális Finiser SR3000, illetve lyukasztó egység használata esetén)
Nyomtatás meghatározott tájolású papírra
Amikor olyan papírra nyomtat, amely speciális tájolást igényel (pl. boríték, fejléces levélpapír), feltétlenül végezze el a következő beállításokat:
Ha a papír adagolásának iránya
, helyezze a papírt a nyomtatási oldallal lefelé a kézi adagolóba oly módon, hogy a papír alsó széle a készülék felé nézzen.
Ha a papír adagolásának iránya
, helyezze a papírt a nyomtatási oldallal lefelé a kézi adagolóba oly módon, hogy a papír alsó széle Ön felé nézze.
Ha olyan papírra nyomtat, amely a fent bemutatott helyes irányokkal ellentétes irányba van állítva, forgassa el a nyomtatási képet 180 fokkal a nyomtatóvezérlő segítségével. További részleteket a nyomtatóvezérlő súgójában olvashat.
Nyissa ki a kézi adagolót.

Oldja ki a papírvezetőt. Ehhez tolja felfelé a papírvezető kioldó karját.

Papírvezető kioldó karja
Nyissa ki a bővítő egységet, majd óvatosan helyezze be a papírt a nyomtatási oldallal lefelé a kézi adagolóba, amíg a készülék hangjelzést ad, és ezután igazítsa a papírvezetőt a papírmérethez.
Ha a papírvezető papírmérete és maga a papír nem felel meg egymásnak, a másolati kép ferde lehet, illetve a papír elakadhat.
Ne tegyen papírt a határjelzés fölé, ellenkező esetben a kép ferde lehet, vagy a papír elakadhat.
Pörgesse át a papírlapokat a lapok szétválasztásához, nehogy a készülék egyszerre több lapot
adagoljon be.

Hosszabbító
Papírterelő
Zárja le a papírvezetőt. Ehhez tolja lefelé a papírvezető kioldó karját.

Állítsa be a papírméretet a nyomtatóillesztő-program vagy a kezelőpanel segítségével.
![]()
Ha a készülékbe vastag papírt, vékony papírt vagy írásvetítő fóliát adagol, adja meg a papír méretét és típusát.
A kézi adagolóba egyszerre behelyezhető lapok száma a papír típusától függ.
A fejléces papírok adagolásáról további tudnivalókat az Általános beállítások útmutatóban olvashat.
Ha a panelgombok hangja ki van kapcsolva, a kézi adagolóba történő papírbetöltés esetén a készülék nem ad ki hangjelzést. A panelgombok hangjáról további részleteket az Általános beállítások útmutatóban olvashat.
Részleteket a nyomtatóillesztő-programok beállításáról lásd a nyomtatóillesztő-program Súgójában.