Spring overskrift over
 

Bekræftelse af konfigurationen af en virtuel printer

Brug nedenstående fremgangsmåde til at bekræfte konfigurationen af en virtuel printer.

1Start Web Image Monitor.

Du kan få flere oplysninger om logonbrugernavne og adgangskoder i "Brug af Web Image Monitor", Netværksvejledning.

2I menuområdet skal du klikke på [Konfiguration] og derefter klikke på [Virtuelle printerindstillinger] i kategorien "Printer".

Der vises en liste med tilgængelige virtuelle printere.

3Vælg den virtuelle printer, hvis konfigurationsoplysninger du vil bekræfte, og klik derefter på [Detaljer].

Der vises en konfigurationsliste for den valgte virtuelle printer.

Bemærk

  • [Detaljer] vises ikke, hvis du logger på Web Image Monitor som administrator. Klik på [Skift] for at bekræfte en konfiguration af en virtuel printer.

  • Hvis den virtuelle printerfunktion er deaktiveret, vises listen med tilgængelige virtuelle printere ikke. Du kan få flere oplysninger om aktivering af den virtuelle printers funktioner i hjælpen til Web Image Monitor.