Kontroller om programvaren er installert.
Hvis ikonene eller mappene ikke vises, er programvaren sannsynligvis ikke installert. I så fall må du gjenta installasjonsprosessen.
Skriverdriver
Du kan installere skriverdriveren ved å klikke på [Hurtiginstallasjon for USB], [Hurtiginstallasjon for nettverk] eller [RPCS Raster-skriverdriver] (GX 3000SF), [PCL/RPCS Raster-skriverdrivere] (GX 3050SFN). Hvis skriverdriveren er installert, vises skriverikonet i mappen [Skrivere og telefakser]
Gå til dialogboksen for skriveregenskaper og kontroller at USB-tilkobling eller nettverksskriver er valgt som port. Kontroller tilkoblingen ved å utføre en testutskrift. Hvis testutskriften ikke blir skrevet ut, se Hvis testutskriften mislykkes
.
TWAIN-driver
Hvis du installerer TWAIN-driveren, kan du skanne originaler med programmer som kjører på klientdatamaskiner. Se Grunnleggende fremgangsmåter for å skanne filer med TWAIN-skanneren
for å sjekke om TWAIN-driveren er korrekt installert.
Brukerveiledning
Du kan installere brukerveiledningen ved å klikke på [Hurtiginstallasjon for USB], [Hurtiginstallasjon for nettverk] eller [Brukerveiledning]. Hvis brukerveiledningen er installert, vises ikonet for brukerveiledningen i [program]mappen.
SmartDeviceMonitor for Client
Du kan installere SmartDeviceMonitor for Client ved å klikke på [Hurtiginstallasjon for nettverk] eller [DeskTopBinder - SmartDeviceMonitor for Client]. Hvis SmartDeviceMonitor for Client er installert, vises SmartDeviceMonitor for Client-ikonet i [SmartDeviceMonitor for Client]-mappen.
Device Setting Utility
Du kan installere Device Setting Utility ved å klikke på [Hurtiginstallasjon for USB]. Hvis Device Setting Utility er installert, vises Device Setting Utility-ikonet i [Programmer]-mappen.
LAN-Fax-driver
Du kan installere LAN-Fax-driveren ved å klikke på [Hurtiginstallasjon for USB] eller [LAN-Fax-driver for nettverk]. Hvis LAN-Fax-driveren er installert, vises skriverikonet i mappen [Skrivere og telefakser].