Denne delen beskriver den grunnleggende fremgangsmåten for å skanne med TWAIN-skanneren.
![]()
Bruk av TWAIN-skanneren krever at et TWAIN
kompatibelt program, f.eks. DeskTopBinder, samt TWAIN-driveren er installert på klientdatamaskinen.
I følgende fremgangsmåte er Windows XP og DeskTopBinder Lite brukt som eksempel. DeskTopBinder Lt leveres ikke med denne maskinen. Hvis du ønsker å bruke PageManager, se håndboken som følger med PageManager.
På [Start]-menyen peker du på [Programmer], [DeskTopBinder], og klikker du på [DeskTopBinder].
På [Verktøy]-menyen klikker du på [Skannerinnstillinger...].
Klikk på [Velg skannerdriver...].
Fra listen velger du navnet på maskinen du vil bruke og klikker på [Velg...].
Klikk på [OK].
Plasser originalene.
På [Fil]-menyen peker du på [Legg til dokument] og klikker på [Skann...]. Dialogboksen for skannerkontroll vises.
Du kan eventuelt klikke på
på skjermen.
En dialogboks som brukes til å kontrollere en skanner som bruker TWAIN-driveren, omtales som dialogboksen for skannerkontroll.
Gjør innstillinger idet du tar hensyn til faktorer som originaltype, skanningstype og originalens retning.
Du finner mer informasjon i hjelpen til TWAIN-driveren.
I dialogboksen for skannerkontroll klikker du på [Skann...].
Hvis du skal skanne flere originaler, plasserer du neste original og klikker på [Skann]-tasten.
Hvis du ikke skal skanne flere originaler, klikker du på [Lukk]-tasten.
På [Fil]-menyen klikker du på [Avslutt].
Angi filnavnet og klikk på [OK].
DeskTopBinder Leser-programmet avsluttes og bildet lagres i DeskTopBinder Lite.
![]()
Hvis du allerede har valgt en skanner, trenger du ikke å velge skanner med mindre du ønsker å endre valget.
Med DeskTopBinder kan du redigere og skrive ut skannede filer. Du finner mer informasjon om DeskTopBinder i håndbøkene for DeskTopBinder.
Modellnavnet på den tilkoblede skanneren vises i tittellinjen i dialogboksen for skannerkontroll. Hvis det finnes flere skannere av samme modell i nettverket, må du kontrollere at du har valgt riktig skanner. Hvis ikke, klikker du på [Velg skannerdriver...] og velger skanneren på nytt.